Valstybė ir politika referatas


Valstybė ir politika. Socialinės politikos sritys. Socialinės politikos pagrindiniai tikslai. Valdymo tipai ir valstybės vaidmuo. Politinės sistemos.

Nereikia apmiršti, kad valdanti vyriausybė, norėdama išsaugoti nacionalizmo reiškinį visada sukuria nacionalinę regioninę politiką, tai yra tikslinę veiklą, kuria daromas poveikis valstybės regionų socialinei ir ekonominei plėtrai siekiant mažinti regionų socialinius ir ekonominius skirtumus bei išsivystymo netolygumus pačiuose regionuose, tuo pačiu skatina visoje valstybės teritorijoje tolygią plėtrą. Kaip pavyzdį galima pateikti ir ES regioninę politiką, kuria siekiama padėti kiekvienam regionui išnaudoti visą potencialą, pagerinti konkurencingumą ir iki ES vidurkio padidinti gyvenimo lygį šalyje. Nevienodos regionų padėties priežasčių gali būti daug: sunkumai dėl regiono atokumo, neseni socialiniai ir ekonominiai pokyčiai, ankstesnės ekonomikos ar vykdomos politikos palikimas. Tokių nepalankių aplinkybių poveikis žmonių gyvenime akivaizdus iš socialinių nepriteklių, menkos mokslo kokybės mokyklose, didesnio nedarbo, nepakankamos infrastruktūros. Taigi įgyvendinant regioninę politiką siekiama investuoti į žmones.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (2475 žodžiai)
  • Tadas
  • Valstybė ir politika referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybė ir politika referatas. (2013 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybe-ir-politika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:18
×