Valstybė - Kroatija


Valstybė - Kroatija. Bendra informacija apie Kroatiją. Šalies ekonominė informacija. Kultūra , sportas , menas. Suplanuota kelionė į Kroatiją. Bendra informacija apie Kroatiją Sostinė.Gyventojų skaičius.Bendrasis vidaus produktas. Prieiga per internetą.


Religija. 87, 8 % Romos katalikai, 4, 4 % ortodoksai, 2, 6 % kiti, 5, 2 % sudaro netikintys.

Pramonės produkcija Kroatijoje, iki nuosmukio, turėjo svarbią vietą bendroje gamyboje. Pagrindinės formos buvo gamyba, naftos chemijos pramonė, laivų statyba. Kai kurios įmonės buvo uždarytos pereinamuoju laikotarpiu arba karo metu buvo sugadintos. Tai daugiausia taikoma tekstilės, odos, metalo ir medienos pramonei. Taip pat buvo didelė gamyba statybos ir energetikos sektoriuose. Tačiau kai kurios pramonės šakos vis dar pasiekia teigiamų rezultatų ir aktyviai veikia užsienio prekyboje. 2011 m. Pramonės produktų pardavimo vertė buvo 129,8 mlrd. HRK (17,4 mlrd. EUR), iš kurių 49,1 mlrd. HRK buvo eksportuojama (6,6 mlrd. EUR). Pagal jų bendrąsias pajamas pirmaujančių pramonės šakų gamyba yra maistas, gėrimai ir tabakas, o po jų - chemijos ir naftos pramonė. Labiausiai paplitusios eksporto veiklos rūšys yra susijusios su naftos produktų perdirbimu (11,8 proc.), Motorinėmis transporto priemonėmis (11,2 proc.), Chemijos produktais (8,3 proc.), Maisto gamyba (8,1 proc.), Elektros įranga 7,8 proc.), Mašinomis (6,2 proc.). , gatavi metalo gaminiai (6,1%), farmacijos produktai (4,8%), drabužiai (2,9%), mediena ir medienos produktai (3,4%).

Energetikos sektorius daugiausia grindžiamas elektra, dujomis ir naftos produktais. 2011 m. Iš viso pagaminta 11.264 GWh elektros energijos. Beveik pusė šios produkcijos buvo pagaminta iš hidroelektrinių, o likusi dalis - nuo klasikinių elektrinių. Kai kurios produkcijos kartais eksportuojamos. Gamtinių dujų ir naftos gamyba nepakankama vidaus reikmėms. Naftos telkiniai Slavonijoje ir Podravina patenkina 20-25% poreikių, o gamtinių dujų gamyba apima apie 65% reikalingų.

Užsienio prekyboje Kroatija importuoja beveik dvigubai daugiau produktų, kaip ji eksportuoja. 2011 m. Buvo eksportuota 9,6 mlrd. EUR vertės produktų, tuo tarpu produktų importas buvo 16,2 mlrd. EUR. Kroatija daugumą produktų eksportuoja į Bosniją ir Hercegoviną, Austriją, Italiją, Vokietiją, Slovėniją, Jungtinę Karalystę, Serbiją, Vengriją ir Rusiją, o didžiausią importą iš Italijos, Vokietijos, Kinijos, Rusijos, Austrijos, Azerbaidžano ir Bosnijos ir Hercegovinos.

Paslaugų sektoriuje didžiausią dalį sudaro turizmo ir susijusios paslaugos. Šiame sektoriuje didžiausią apyvartą pasiekia mažos ir vidutinės įmonės, tačiau didžiausiose įmonėse dirba daugiausia darbuotojų.

Viena iš didžiausios Kroatijos kompanijų yra INA-Oil Industry, d.d. (INA, d.d.) yra vidutinio dydžio Europos naftos kompanija. INA grupė atlieka svarbų vaidmenį naftos versle Kroatijoje ir atlieka svarbų vaidmenį regione naftos ir dujų žvalgymo ir gavybos, naftos perdirbimo ir naftos bei naftos produktų platinimo srityje.

INA buvo įkurta 1964 m. Sausio 1 d., Sujungdama Naftaplina (naftos ir dujų žvalgymo ir gavybos bendrovę) su Rijekos ir Sisako naftos perdirbimo įmonėmis.

INA yra akcinė bendrovė, kurios didžiausi akcininkai yra naftos kompanija MOL ir Kroatijos Respublika, o mažesnę akcijų dalį valdo privatieji ir instituciniai investuotojai. Nuo 2006 m. Gruodžio 1 d. INA akcijos buvo išleistos į Zagrebo vertybinių popierių biržą.

  • Microsoft Word 1576 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3507 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurgita
  • Valstybė - Kroatija
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybė - Kroatija . (2018 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybe-kroatija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 17:25
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo