Valstybes bankrotas ir jo padariniai


Įvadas. Kas yra valstybės bankrotas? Valstybės bankroto priežastys ir padariniai. Vastybės bankroto priežastys. Valstybės bankroto vidinės priežastys. Valstybės bankroto išorinės priežastys. Valstybės bankroto padariniai. Valstybės bankroto pavyzdžiai. Išvados. Literatūra.

Šaltiniai: sudaryta pagalBrecher ir kt., 2007; Sakalas A., Savanevičienė A., (2003);Stoškus S. ir kt. (2007).

Išanalizavus atsitiktinai pasirinktų 2003 – 2005 m. laikotarpio šimto bankrutuojančių ar jau bankrutavusių įmonių bankroto priežastis, matome, kad didžiąją dalį visų įmonės bankrotų lemia neįvertinta ar nepakankamai įvertinta konkurencinė aplinka bei pačios įmonės veiklos rizikos faktoriai. Žemiau pateikiami apibendrinti duomenys apie vertintų įmonių nemokumo priežastis (4 lent.).

JAV buvo atliktas tyrimas su tikslu sužinoti, kokios yra vidinės įmonių bankrotų priežastys. Buvo ištirta 8000 bankrutavusių įmonių ir paaiškėjo, kad:

• apie 0,9% visų bankrotų sukėlė vadovų nerūpestingumas (žalingi įpročiai: girtavimas, narkomanija, azartiniai lošimai; silpna sveikata, šeimyniniai sunkumai);

Įmonės bankrotą dažnai lemia išorinės nemokumo priežastys. Kai ekonominė padėtis stabili, sėkmingą įmonės veiklą vienu trečdaliu lemia išoriniai veiksniai, o dviem trečdaliais – vidiniai. Keičiantis ekonominei padėčiai – prasidedant ekonomikos recesijai – esminiais įmonių veiklos veiksniais neišvengiamai tampa išoriniai veiksniai.

Mažėja pagrindinių eksporto partnerių paklausa, investicijos atidedamos arba jų visai atsisakoma.

Šaltiniai: sudaryta pagal Brecher ir kt., 2007; Sakalas A., Savanevičienė A., (2003); Stoškus S. ir kt. (2007).

Organizacijų verslumo plėtros galimybių tyrime respondentai vertino, kurie išoriniai veiksniai labiausiai slopina organizacijų verslumą. Pagrindinės verslo plėtros kliūtys, kurias nurodė tyrimo dalyviai buvo dideli mokesčiai (24, proc.), administraciniai barjerai (20,6 proc.), taip pat sudėtingos kredito gavimo sąlygos (20,1 proc.).

Tinkama įstatyminė bazė, sudaranti paprastesnes sąlygas pradedantiesiems verslininkams, valstybės parama ir tarpininkavimas siekiant gauti finansavimą, verslo informacijų centrų pagalba, verslumui palankios atmosferos visuomenėje kūrimaspakankamas informacijos kiekis ir mokymai yra išoriniai veiksniai, kurie labiausiai skatina organizacijų verslumą. Taigi, gerai supratus ir išanalizavus visas šias valstybės bankroto išorinės priežastis, galima priimti teisingus sprendimus įmonėse bei organizacijose, taip pat atsargiau reaguoti į netikėtus ekonomikos posūkius.

3.Valstybę bankrotas ištinka tada, kai ji nebėra pajėgi išsimokėti skolų, vykdyti įsipareigojimų kreditoriams. Tačiau tai, jog valstybė bankrutavo dar nereiškia, kad ji išnyks iš geografinio žemėlapio. Visais laikais šioms valstybėms padėjo ir padės kitos šalys, bei tarptautinės organizacijos. Atsigavusi šalis atsakingiau planuos valstybės biudžetą, galbūt efektyvesniam skolos valdymui įsteigs autonomišką valstybės skolos valdymo tarnybą ir, tikėkimės, nebeįlips į tą pačią „balą“. Daug šalių iš tiesų yra ne kartą patyrusios bankrotą

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2423 žodžiai)
  • Augustina
  • Valstybes bankrotas ir jo padariniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybes bankrotas ir jo padariniai. (2014 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-bankrotas-ir-jo-padariniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:07
×