Valstybės biudžetas referatas (2)


Teisės ir valdymo nuolatinių studijų programa ii kursas 2 grupė. Valstybės biudžetas referatas. Valstybės biudžetas biudžeto esmė ir funkcijos. Biudžeto paskirstomosios funkcijos. Biudžeto kontrolės funkcija. Pagrindiniai biudžeto formavimo principai. Biudžeto vieningumo principas. Biudžeto pilnumo principas. Biudžeto realumo teisingumo principas. Biudžeto viešumo principas. Biudžeto sandara. Unitarinės valstybės biudžeto sandara. Biudžeto pajamos ir biudžeto išlaidos. Lietuvos respublikos biudžeto sandara ir struktūra Lietuvos respublikos biudžeto sandara. Lietuvos respublikos valstybės ir savivaldybių pajamų klasifikacija. Lietuvos raspublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaidų klasifikacija. Biudžeto subalansavimo problema. biudžeto deficitas biudžeto situacijos. Biudžeto balansas. Biudžeto perteklius. Biudžeto deficitas. Biudžeto projekto sudarymas. Biudžeto projekto svarstymas ir biudžeto priėmimas. Lietuva jav. Bendros valstybės paslaugos. Viešoji tvarka ir visuomenės apsauga. Aplinkos apsauga. Būstas ir komunalinis ūkis. Sveikatos apsauga. Poilsis , kultūra ir religija. Socialinė apsauga. Iš viso 26 572 862.

Teisinė klasifikacija (kurių susidarymui reikalingas tiesioginis valstybinės valdžios įsikišimas (mokesčiai, baudos), ir kurioms toks tiesioginis įsikišimas nereikalingas (netiesioginiai mokesčiai, mokestis už paslaugas)).

Finansinė klasifikacija (negražinamosios (pastoviosios) pajamos ir grąžinamosios (laikinosios) pajamos).

Daiktinė (šakinė) (išlaidos skirstomos į grupes, skyrius, kurie atitinka jų šakinį pobūdį (pvz:švietimas: pradinės, vidurinės mokyklos, gimnazijos ir t.t.).

Ekonominė (numato biudžeto išlaidų skirstymą pagal ūkinius principus arba pagal gamybinius elementus: kapitaliniams įdėjimams, darbo užmokesčiui, subsidijoms ir t.t.).

Mišri (biudžeto išlaidos grupuojamos derianant kelis požymius: šakinį ir ekonominį).

Tiklinė (biudžeto išlaidų grupavimas, kuris remiasi valstybės bednranacionalianiais, ekonominiais, politiniais ir socialiniais tikslais).

Valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklų patvirtinimo įstatymų projekte turi būti nurodyta:

Bendra pajmų suma, jų paskirstymas pagal pajamų rūsšis;

Fizinių asmenų mokesčio dalis (procentais), tenkanti atskiroms savivaldybėms;

Seimas svarsto valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymų projektą, atsižvelgdamas į Seimo komitetų pasiūlymus bei išvadas bei papildomus pranešimus Seimo statute nustatyta tvarka. Pagrindinis komitetas, organizuojantis biudžeto svarstymą Seime yra Biudžeto ir finansų komitetas.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2395 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arina
  • Valstybės biudžetas referatas (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Valstybės biudžetas referatas (2). (2015 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-biudzetas-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 16:21
×