Valstybės biudžetas


Biudzeto esme. Lietuvos valstybes biudzetas. Valstybinis biudžetas. Valstybes biudzeto planavimas. Valstybės biudzeto sistema. Biudzetas referatas. Valstybes biudzeto esme. Lr biudzeto sudarymas ir vykdymas. Lietuvos biudzetas referatas. Nacionalinis biudžetas referatas.

Įvadas. Valstybės biudžeto esmė. Biudžeto klasifikacija. Valstybės biudžeto sandara. Biudžeto pajamos ir išlaidos. Biudžeto subalansavimo problema. Lr valstybė ir savivaldybių biudžetų pajamų klasifikacija. Biudžeto sudarymas. Biudžeto vykdymas. Išvados. Literatūra.

Jau nuo seno buvo žinoma, kad negali būti sveiko finansų ūkio, jei iš anksto, tam tikram laikui, nesudaroma laukiamų pajamų ir numatomų išlaidų sąmata. Ta taip svarbi viešąjam ūkiui išlaidų ir pajamų sąmata vadinama biudžetu. Žodis biudžetas yra kilęs iš senovinio prancūzų žodžio bouget , sumažintas bougette , odinis maišiukas. Prancūzai pirmą kartą pavartojo žodį buoget valstybės pajamų bei išlaidų sąmatos prasme 1802 m. Xix amžiuje žodis buoget savo nauja prasme pasklido po visą pasaulį.

Bendroms valstybės funkcijoms atlikti valstybė formuoja centrinį biudžetą: armijai išlaikyti, gynybai, valdymui, tikslinėms programoms įgyvendinti. Nuo centrinio biudžeto priklauso ekonomikos finansinis stabilumas.

Temą valstybės biudžetas ir jo formavimo principai pasirinkau todėl, kad valstybės biudžetas yra pagrindinis valstybės finansinis fondas. Jame sukaupiama didžiausia valstybės pajamų dalis. Tema yra savalaikė, nes valstybinis biudžetas yra sudaromas ir tvirtinamas paprastai kasmet. Dažniausiai biudžetas būna deficitinis.

Darbo tikslas: įsigilinti į valstybės biudžeto esmę, panagrinėtiaptarsime valstybės biudžeto formavimo principus (viešumas, Lietuvos respublikos biudžetinę sandarą sąlygoja valstybės sandara ir administracinis teritorinis suskirstymas. Lietuvos valstybinę biudžeto sistemą sudaro savarankiškas Lietuvos respublikos valstybės biudžetas ir savarankiški savivaldybių biudžetai. Lietuvos respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetai sudaro nacionalinį biudžetą. Lietuvos respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetams taikoma vienoda pajamų ir išlaidų klasifikacija, kurią nustato Lietuvos respublikos finansų ministerija.

Biudžetų p valstybės biudžetas – viena iš finansų sistemos grandžių. Tai centrinė grandis, nes ji turi ryšį su kitomis ir apjungia jas į vieną sistemą.

Valstybės biudžetas – tai paprastai parlamento patvirtinama vyriausybės pajamų ir išlaidų sąmata. Valstybės biudžetas – centrinis valstybės piniginių išteklių fondas, kuriame sukaupiamos per mokesčius ir kitus pajamų šaltinius gaunamos lėšos ir kuris panaudojamas valsekonominė biudžeto sąvokos prasmė yra perskirstomieji santykiai, kurių dėka valstybė sukaupia lėšas į savo pagrindinį piniginį fondą, kurias panaudoja savo funkcijoms vykdyti.

Teisinė biudžeto sąvokos prasmė ta, kad piliečių atstovai teisiniu aktu leidžia šalies vyriausybei mokesčių pavidalu surinkti tam tikrą lėšų kiekį ir nurodo, kam ir kiek tų lėšų turi būti panaudota.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (3401 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Valstybės biudžetas
    9.3 - 4 balsai (-ų)
Valstybės biudžetas. (2011 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-biudzetas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 12:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo