Valstybės biudžeto deficitas


Šio darbo tikslas - atskleisti finansų valdymo svarbą, susisteminti informaciją apie finansų rinkas ir jose veikiančias institucijas, susipažinti su jų funkcijomis, uždaviniais bei tikslais. Siekiant įvykdyti darbo tikslą svarbūs tokie uždaviniai:. Apibūdinti finansų valdymo esmę, tikslus ir funkcijas;. Išaiškinti kas yra finansų rinkos, kaip jos klasifikuojams ir kokias atlieka funkcijas;. Atskleisti finansų intitucijų veiklos principus, jų funkcijas ir aptarti pagrindines klasifikacijas; pagal pasirinktą klasifikaciją aptarti finansų institucijas;. Apžvelgti lietuvoje veikiančias finansų institucijas. Darbas atliktas remiantis lietuvos ir užsienio šalių autorių moksliniais darbais, lietuvos banko ir kitokia statistine informacija, lietuvos respublikos įstatymais ir kitais antriniais šaltiniais. Pagrindinis taikytas metodas – literatūros analizė, taip pat matematiniai statistiniai, palyginimo ir kiti moksliniai metodai. Darbe pateiktas sisteminis požiūris į finansų rinkas ir finansines institucijas. Nors darbas yra daugiau teorinio negu taikomojo pobūdžio, jis leidžia suvokti pagrindinius jų veiklos principus ir praktinę svarbą.

Daugelis pasaulio valstybių patiria ekonominius sunkumus- biudžeto deficitą, skolinimąsi. Mūsų darbo tikslas yra išanalizuoti valstybės biudžeto deficito susidarymo priežastis ir jas aptarti.

Tam tikslui įgyvendinti mes visų pirma turime susipažinti su valstybės biudžeto, deficito bei balanso sąvokomis, išsiaiškinti kas daro įtaką skolų susidarymui, kokios yra vėlesnės jų pasekmės. Taip pat svarbu išnagrinėti situaciją Lietuvoje, kaip vystosi biudžetas mūsų šalyje. Norėdamos geriau atskleisti temą pateiksime statistinius duomenis, lygindamos pasaulio valstybių rodiklius pagal jų BVP, deficito lygį ir kt.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 783 KB
  • 2013 m.
  • 37 puslapiai (8612 žodžiai)
  • Universitetas
  • Doneta
  • Valstybės biudžeto deficitas
    10 - 3 balsai (-ų)
Valstybės biudžeto deficitas. (2013 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-biudzeto-deficitas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:27
×