Valstybės biudžeto mokestinės pajamos ir jų analizė


Valstybės biudžeto mokestinės pajamos ir jų analizė Įvadas. Temos aktualumas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Tyrimo metodai. Literatūros apžvalga. Tyrimo metodologija.

Temos aktualumas. Mokestinės biudžeto pajamos sudaro didžiąją dalį tiek Lietuvos tiek kitus ES šalių biudžeto pajamų. Iš to galima kelti prielaidą kad nuo mokestinių pajamų įplaukų priklauso šalies biudžetas. Būtent dėl to daugelyje ES bei kitų šalių rimtai dirba mokestinės sistemos gerinimo link, nes mokestines sistemos optimizavimas turėtų atnešti didesnes įplaukas į valstybės biudžetą.

Darbo objektas: Lietuvos biudžeto mokestinės pajamos

Darbo tikslas. Išnagrinėti Lietuvos biudžeto mokestines pajamas bei palyginti su vidutiniai ES rodikliais

Tyrimo tikslą ir uždavinius siekiant išanalizuoti bus pasitelkiami šie tyrimo metodai: mokslinės literatūros, statistikos duomenų bei periodinės literatūros analizė.

Valstybės biudžetas yra formuojamas dviem būdais. Pagal pajamas bei pagal išlaidas. Pagal išlaidas biudžetas yra formuojam planuojant tų metų valstybės išlaidas bei asignavimus ministerijoms. Formavimas pagal pajamas yra vykdomas nustatant kiek pajamų valstybė pagrįstai tikisi gauti biudžeto sudarymo metais. Valstybės pajamos skirstomos į mokestines ir nemokestines pajamas. Nemokestines pajamos – tai valstybės pajamos nesusijusios su mokesčiais (investicinė veikla, paslaugos gyventojams, ir kt.) Mokestinės pajamos – tai pajamos surenkamos iš mokesčių. Mokesčiai gali būti tiesioginiai bei netiesioginiai.

Kad susidaryti bendrą vaizdą apie Lietuvos biudžeto pajamas pasirinkau patvirtintą 2013m metų biudžetą. Mokestinės pajamos sudarė 91,1% valstybės pajamų. Atitinkamai nemokestinės pajamos sudarė tik 8,9%. Didžiausias pajamas atnešė pridėtinės vertės mokestis(PVM) 43,4 %. Gyventojų pajamų mokestis 20 %. Akcizai 16,5%. Pelno mokestis 6 % bei kiti mokesčiai 5,2 %.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (903 žodžiai)
  • Edgar
  • Valstybės biudžeto mokestinės pajamos ir jų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Valstybės biudžeto mokestinės pajamos ir jų analizė. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-biudzeto-mokestines-pajamos-ir-ju-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 13:10
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo