Valstybės biudžeto suvaržymas


Įvadas. Biudžeto suvaržymas. Ricardo-barro teorema. Biudžeto suvaržymo padariniai. Lietuvos ir italijos situacijos analizė. Lietuvos statistinių duomenų analizė. Italijos statistinių duomenų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Kiekviena valstybė yra atsakinga už savo šalies ekonominę, socialinę, finansinę situaciją. Todėl ji atlieka įvairias funkcijas, kurių įvykdymui bei finansavimui reikia turėti tam tikrų finansinių išteklių. Tiek valdžios sektoriaus išlaidos, tiek pajamos yra planuojamos iš anksto, kad būtų galima lengviau užtikrinti šalies stabilumą ir išvengti staigių pokyčių įvairiose srityse. Todėl šalyje kas metai yra sudaromas pajamų ir asignavimų planas – valstybės biudžetas. Tačiau biudžetas ne visuomet yra subalansuotas, t.y. ne visuomet išleidžiama tiek, kiek surenkama pajamų. Todėl gali atsirasti biudžeto perteklius arba deficitas. Esant biudžeto deficitui susiduriama su valstybės biudžeto suvaržymo problema. Didelis biudžeto deficitas gali turėti įtakos makroekonominiam stabilumui, t.y. gali sustoti augimas ir vystymasis. Didelis deficitas po kurio laiko taip pat gali sukelti infliaciją, valiutos ar užsienio skolos krizę ar įtakoti aukštas realias palūkanų normas (Fischer, 1989).

Darbo tikslas: aptarti, kokios valstybės biudžeto suvaržymo pasekmės.

Darbo tikslui pasiekti iškelti uždaviniai:

1.Apžvelgti šalies biudžeto deficito susidarymo priežastis;

2.Aptarti biudžeto suvaržymo ir Ricardo-Barro teoremos esmę;

3.Pateikti valstybės biudžeto suvaržymo sukeliamus padarinius;

4.Ištirti pasirinktų šalių situaciją deficito padarinių ir Ricardo-Barro teoremos atžvilgiu.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 52 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3279 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Valstybės biudžeto suvaržymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Valstybės biudžeto suvaržymas. (2015 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-biudzeto-suvarzymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:07
×