Valstybės ekonominė politika VEP konspektas


Valstybes ekonomine politika konspektas. Ekonominės politikos tikslų klasifikacija. Valstybės ekonominės politikos formavimo veiksniai, jų klasifikavimas. Valstybes ekonomikos politikos veiksniai. Valstybės ekonominės politikos tikslai referatas. Ekonomines politikos formavimo veiksniai. Konspektas valstybės ekonominė politika. Valstybės ekonominė politika špera. Ekonominės politikos tikslų klasifikaviams. Ekonomines politikos formavimo ir realizavimo institucijos lietuvoje.

Valstybės ekonominė politika (vep). Valstybės ekonominės politikos esmė ir tikslai. Valstybės vaidmuo ekonominių procesų reguliavime. Lietuvos respublikos ekonominės politikos raidos etapai ir jų pagrindiniai bruožai. Vep formavimo veiksniai. Ekonominės politikos formavimo ir realizavimo institucijos lietuvoje. Ekonomikos augimo tikslai ir veiksniai. Lietuvos makroekonominiai pokyčiai. Ekonomikos augimo galimybės.

Ekonomika – ūkio valdymas, tvarkymas, ūkininkavimas. Politika – valstybės valdymas, tai organizuota žmonių veikla, kuria siekiama išlaikyti valstybinę valdžią ir ją panaudoti valtybės reikalams tvarkyti.

Vep – tai valstybės ūkio valdymo priemonių ir sprendimų formavimas ir realizavimas. Tai valstybės nustatytų ir vykdomų administracinių, organizacinių ir ekonominių priemonių visuma. Šiomis priemonėmis stengiamasi daryti įtaką ekonomikai, jos raidai, efektyvumui, šalies ekonominės galios xxx. Tai šalies ekonominėsekonominis efektyvumas. Tai reiškia šalies ekonominį pajėgumą kuo tikslingiau ir efektyviau panekonomikos augimas. Tai ekonominės veiklos rezultatų padidėjimas per tam tikrą laiką, šalies ūkekonominė laisvė. Žmonėms turi būti suteikta laisvė pasirenkant ūkinę veiklą, darbo vietą, leidžiant savo pajamas.

Ekonominis ir socialinis saugumas. Ekonominės politikos pagalba turi būti siekiama aprūpinti visformuojant vep reikia atsižvelgti į tam tikrus veiksnius, nustatomi svarbiausi tikslai, toliau jie konkretizuojami, atsižvelgiant į esamas sąlygas.

Ne visus tikslus galima įvertinti, be to, kai kurie prieštarauja vienas kitam (infliacija ir bedarbystė), kai kurie vienas kitą papildo (sprpožiūris į valstybės vaidmenį ekonominių procesų reguliavime nėra vienodas: vieni teigia, kad valstybei reikia labai kištis, kiti pasisako už liberalią vep. Tai kraštutiniai požiūriai ir dabar jų atsisakyta. Praktikoje taikomas tarpinis variantas. Taigi būdai problemoms spręsti yra šie.

Rinka, kuriai esant individai yra laisvi pasirenkant ūkines veiklas, sudarant sutartis. Pagrindas – privati ekonomika, į kurią ištekliai patenka per rinką, taip pat ir sukurtas prvisos valstybės turi mišrią ekonomiką, kurioje vyrauja rinka. Bet jos viena nuo kitos skiriasi pagal valstybės ir rinkos dalyvavimo ekonomikoje lygį. Pagal tai, kiek sukuriama privačiame ir valstybiniame sektoriuje pirmauja jav. Bet galima vertinti ir kitaip, įvertinant įvairias veiklas ir jų regulaivimą. Šiuo atveju pirmoje vietoje yra hon kongas, singapūras ir naujoji zelandija, jav – vii, estija iv, Lietuva dvidešimt devinta.

Anksčiau sistemos buvo skirstomos į socialistines ir kapitalistines. Dabar ankstesnis klasifikavimas prarado prasmę. Dabar skiriamos pagrindinės ekonominių sistemų grupės.

Rinkos ekonomikos – tai išsivysčiusios industrinės valstybės ir kai kurios rytų šalys. Jose prekės, paslaugos, ištekliai apskirstomi rinkos pagalba.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (3843 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valstybės ekonominė politika VEP konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Valstybės ekonominė politika VEP konspektas. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-ekonomine-politika-vep-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:14
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo