Valstybės ekonominis reguliavimas


Valstybės ekonominis reguliavimas. Privatizavimas. Užsienio prekyba. Kainų liberalizavimas. Įmonių reforma. Mokesčiai, bendros nuostatos apie mokesčių politiką. Mokesčių sistema, jos reforma lietuvoje. Es ekonominė integracija, jos etapai. Ekonomistų teoretikų požiūris buvo liberalus. Liberalią poziciją atstovavo Adam‘as Smith‘as. Jis savo pagr. principus suformavo 1776m. tautų turto ir priežasčių tyrime. Kartu su Smith‘u savo principus taip pat dėstė Dž. Keinas, bei K. Marksas.

Ekonomistų teoretikų požiūris buvo liberalus. Jis savo pagr. Principus suformavo 1776m. Tautų turto ir priežasčių tyrime. Kartu su smith‘u savo pekonominės veiklos reguliavimas (juridinių teisių normų visuma, kuri apibrėžiama reguliuojant privačią valstybinę veiklą).

Tiesioginis dalyvavimas įmonių valdyme (atstovaujant valstybinius interesus paskiriant valstybės kišimosi į ekonomiką įvertinimas: valstybės biudžeto santykis su bvp. Lietuvoje sudaro apie 30 %. Nacionavalstybė vykdo antimonopolinį reguliavimą; konkurencijos politiką. 1992 09 Lietuvoje buvo priimtas konkurencijos įstatymas.

Valstybė kontroliuoja daugumos prekių kokybę, įskaitant vaistus, pvz. : valstybinė maisto ir veterinarijvykdo darbo santykių reglamentavimą, Darbo trukmę; minimalų užmokestį (mvisuomeninių gerybių aprūpinimas, pvz. : gamtos apsauga; šalies gynyba; visuomeninėm aprūpina valstybinis sektorius. Mišriosios visuomenės gerybės, kurių naudą gali justi ne tik mokantys už tą paslaugą.

Ekonomikos modulio charakteristika, Komandinė arba ekonomikai, kuriai būdingas ekstensyvus augimas (t. Paremtas ribotais ištekliais) išsėmė savo galimybes.

Valstybės vaidmuo reguliavimo prasme pereinant iš centralizuoto vaidmens į rinkospinigų politikos reforma, Arba nuosavų pinigų įvedimas arba savistovios pinigų politikos įgyvendinimas.

Bankų reforma, Klasikinės bankų sistemos įgyvendinimas (2 pakopų, Centrinio banko sukūrimas (Lietuvos bankas); kom1985 – 1986m. Buvo sistemos žlugimo pradžia. Gyvenimo lygis buvo atitrūkęs nuo politikos. Liko autoritarizmas politikoje. Daugkartinė sistema — politinis liberalizmas.

Ekonominio savarankiškumo koncepcija — Nutraukti centralizuotą valdymą; sukurti savo banko sistemą; išeiti iš rublio. Pagr. Autorius buvo — k. Antanavičius. Nuosavybės santykiai nebuvo koncepcijos sudėtyje. Buvo deklakompensacija už socializmo santvarkoje pragyventus metus, kurios išprivatizavimas daugiau sprendė nuosavybės formos pakeitimą, o ne gamybos efektyvumo dkonkurencijos įstatymas ir bankroto įstatymas (kas yra būtina prielaida privi etapas — 1991 pab. — 1995m. Esmė — privatizavimas iš esmės vyko už investicinius čekius; sparčiai buvo privatizuota 50% turto; kaip [pardavimo forma tuo metu vyravo — viešas akcijų pasirašymas ir viešas aukcionas.

Ii etapas — 1995 pab. Taikomi uždari aukcionai, Ribojant skaičių; uždaras pasirašymas; privatizavimas pagal geriausiąi etapas — 1991 – 1992 – atsitiktinis reguliavimas.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (2260 žodžiai)
  • Valstybės ekonominis reguliavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybės ekonominis reguliavimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-ekonominis-reguliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:24
×