Valstybės finansai Pinigai konspektas


Ekonomikos konspektas. Pinigų apibūdinimas, jų funkcijos ir savybės. Pinigų funkcijų apibūdinimas. Mainų priemonės funkcija arba mainų (cirkuliacijos) priemonė. Vertės matas. Vertės kaupimo priemonė. Pinigai atlieka apskaitos priemonės funkciją. Būsimų mokėjimų priemonė, Ateities įsipareigojimų matas. Pinigais. Tarptautiniai pinigai. Pinigų raida ir jų vystymosi etapai. Pinigų sistemos ir jų tipai. Pinigų teorijos ir jų apibūdinimas. Apibūdinkite monetarinę politiką. Pinigų politikos tikslai ir jų apibūdinimas. Apibrėžkite tarpinius monetarinės politikos tikslus. Monetarinės politikos įgyvendinimo priemonės. Apibūdinti atviros rinkos operacijas ir privalomąsias atsargas. Apibrėžkite refinansavimo normą. Nuo ko priklauso LR pinigų pasiūla? Ką apima skatinančioji monetarinė politika. CB priemonės taikomos norint padidinti pinigų pasiūlą. Apibūdinti fiskalinę politiką. Fiskalinės politikos priemonės, jų panaudojimas ir taikymas.


Monometalizmas – tai tokia pinigų sistema, kurioje kaip visuotinis mainų ekvivalentas buvo naudojamas tik vienas metalas, dažniausiai auksas arba sidabras.

Bimetalizmas – tai tokia pinigų sistema, kurioje kaip visuotinis mainų ekvivalentas buvo naudojami du metalai, paprastai auksas ir sidabras. Esant bimetalizmo sistemai, prekių kainos buvo nustatomos tiek auksinėmis, tiek ir sidabrinėmis monetomis, todėl tekdavo nustatyti ir aukso kainą, išreiškiant ją sidabru.

MONETARINĖS POLITIKOS ĮGYVENDINIMO PRIEMONĖS ( Atvirosios rinkos operacijos;( Pastovios galimybės;( Privalomosios atsargos

  • Ekonomika Konspektai
  • 2014 m.
  • Sviietka
  • 7 puslapiai (2038 žodžiai)
  • Ekonomikos konspektai
  • Microsoft Word 149 KB
  • Valstybės finansai Pinigai konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Valstybės finansai Pinigai konspektas. (2014 m. Balandžio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/valstybes-finansai-pinigai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:41