Valstybės finansinės kontrolės raida


Finansu raidos bruozai. Valstybės kontrolės raida.

Valstybės kontrolės ypatumai atskirais raidos etapais. Įvadas. Finansų kontrolės ištakos. Finansų kontrolės pradžia lietuvoje. Valstybės kontrolės raida tarpukariu. Sovietinio režimo metai. Valstybės kontrolės raida atkūrus nepriklausomybę. Nuo kontrolės iki audito. Išvados. Literatūra.

Finansinės kontrolės atsiradimas yra objektyviai ir neatsiejamai susijęs su valstybės atsiradimu. Kuriantis valstybėms, tapo svarbu žinoti, ar taupiai ir tikslingai naudojami valstybės materialiniai bei finansiniai ištekliai, ar valstybės turtas negrobstomas, nešvaistomas, ar valdininkai nesavivaliauja. Kiekvienoje valstybėje vienaip ar kitaip buvo vykdomos tam tikros vidaus funkcijos, iš kurių kontrolei teko ir dabar tenka vienas iš svarbiausių vaidmenų.

Kontrolė, kaip valstybė ar teisė, praėjo ilgą ir sudėtingą raidos kelią, kuris, beje, nenutrūkstamai tęsiasi ir šiandien. Skirtingose valstybėse šie keliai buvo skirtingi, tačiau bendra yra tai, kad kontrolės būtinumas, jos svarba visuomenei bei valstybei buvo teisingai suvokti ir įvertinti jau gilioje senovėje.

Šio referato objektas – Valstybės kontrolė.

Referato tikslas – išanalizuoti Valstybės kontrolės ypatumus atskirais raidos etapais.

Darbo uždaviniai: surinkti literatūrą nagrinėjamu klausimu, ją susisteminti, išanalizuoti ir padaryti išvadas.

Tyrimo metodai – informacijos šaltinių analizė.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3480 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rolandas
  • Valstybės finansinės kontrolės raida
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybės finansinės kontrolės raida. (2013 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-finansines-kontroles-raida.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 19:22
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo