Valstybės finansų kontrolė ir jos organizavimas


Valstybės finansų kontrolė ir jos organizavimas. Raktiniai žodžiai. Įvadas Temos aktualumas. Tyrimo problema. Straipsnio tikslas. Tyrimo objektas. Straipsnio uždaviniai. Tyrimo metodika. Teorinio tyrimo pagrindimas Valstybės finansų kontrolė. Išorinis auditas. Vidaus auditas. Vidaus kontrolė. Valstybės kontrolė. Valstybinio audito proceso organizavimas.


Straipsnyje analizuojama valstybės finansų kontrolės raida, jos vykdymas bei organizavimas. Teoriškai aptariamos valstybės finansų kontrolės formos. Apibendrinus ir išanalizavus visą sukauptą informaciją pateikiamos išvados.

Raktiniai žodžiai: kontrolė, finansų kontrolė, valstybės kontrolė, vidaus auditas, išorės auditas.

Temos aktualumas. Kuriantis valstybėms tapo svarbu žinoti ar taupiai ir tikslingai yra naudojami valstybės materialiniai ir finansiniai ištekliai, ar valstybės turtas negrobstomas, ar valdininkai nesavivaliauja, tai sąlygoja finansų kontrolės atsiradimą. Finansų kontrolė yra žinoma kaip viešojo juridinio asmens, kuris valdo, naudoja valstybės ir savivaldybės turtą ir juo disponuoja, vidaus kontrolės sistemos dalis, kurios dėka siekiama užtikrinti viešojo juridinio asmens ūkinės veiklos teisėtumą ir patikimo finansų valdymo principų – ekonomiškumo, efektyvumo, rezultatyvumo bei skaidrumo – laikymąsi.

Tyrimo problema – Valstybės finansų kontrolės svarba viešąjam sektoriui bei jos organizavimas.

Straipsnio tikslas –išanalizuoti valstybės finansų kontrolę, jos formas bei organizavimą.

Tyrimo objektas – Valstybės finansų kontrolė.

Išanalizuoti valstybės finansų kontrolės formas bei uždavinius.

Išsiaiškinti kokią reikšmę valstybės finansų kontrolė turi viešąjam sektoriui.

analizė ir sintezė, remiantis moksliniais straipsniais, literatūros šaltiniais ir internetiniais duomenimis. Naudoti šaltiniai: Lietuvos ir užsienio autorių

Išorinis finansinis auditas šiuolaikinėje rinkos ekonomikoje yra vienas iš svarbiausių ir patikimiausių įmonių atskleidžiamos finansinės informacijos kokybės garantų. Nepriklausomi auditoriai teikia informaciją įvairiems vartotojams, tačiau labiausiai ji aktuali akcininkams, investuotojams, kreditoriams.

[Legenzova R., Česnauskaitė S. (2013). Lietuvos akcinių bendrovių išorinio audito tyrimas.]

Išorinį auditą atlieka aukščiausioji audito institucija (AAI) pagal INTOSAI audito standartus, kuriuose įtvirtinta audito organizacijų ir auditorių nepriklausomybė, audito kompetencijos ribos ir profesiniai gebėjimai. AAI revizijos objektu gali būti ir privačios įmonės, jei valstybės dalyvavimas jų veikloje yra svarbus. Nesant efektyvios priežiūros, privačiose organizacijose, naudojančiose viešuosius fondus, dažnai pasitaiko lėšų švaistymo, sukčiavimo ir netinkamo valdymo.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1403 žodžiai)
  • Kolegija
  • Iveta
  • Valstybės finansų kontrolė ir jos organizavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Valstybės finansų kontrolė ir jos organizavimas. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-finansu-kontrole-ir-jos-organizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:34
×