Valstybės gerovės modeliai


Geroves valstybves modeliai. pagrindines ideologines perspektyvos. Temos aktualumas. Pranešimo tikslas ir uždaviniai. Gerovės valstybės bruožai. Gerovės valstybės modeliai. Gerovės valstybės modeliai. Gerovės valstybės modeliai. ES socialinė politika. Lietuvos valstybės modelio formavimasis. Lietuvos ideologines perspektyvos. Ideologinės perspektyvos ES. Išvados. Literatūra. Ačiū, kad žiūrėjot.

Šiandien dauguma industrinių ir industrinėmis virstančių pasaulio šalių yra gerovės valstybės, - kitaip tariant, valstybės, kurių vyriausybės imasi pagrindinio vaidmens mažinant gyventojų tarpusavio nelygybes – aprūpina tam tikromis prekėmis ar paslaugomis arba jas subsidijuoja. Socialinės paramos tikslas – neutralizuoti neigiamus rinkos poveikius žmonėms, kurie dėl aibės priežasčių priversti kovoti, kad patenkintų savo pagrindines reikmes. Todėl svarbu žinoti kokie yra gerovės valstybių modeliai, kaip jie taikomi, ir kokios jų perspektyvos tiek lietuvoje, tiek kitose šalyse.

Tikslas: aptarti šiuolaikinių gerovės valstybių modelius Uždaviniai: Išsiaiškinti kokie yra vyraujantys modeliai vakarų šalyse Išsiaiškinti koks modelis taikomas lietuvoje, kaip jis išsivystė Aptarti ideologines Lietuvos ir ES perspektyvas.

Valstybė kapitalistinėje ekonomikoje gali veikti kaip „įgalintojas" -gamintojams ir vartotojams teikti reikalingas paslaugas, priemones ir garantuoti išteklius (pinigus, teismus, kelius). Valstybė gali būti pagalbininkas ir padėti įvairioms socialinėms grupėms (vargšams, bedarbiams, neįgaliesiems, kai kurioms pramonės šakoms, kurioms kenkia importas). Valstybė atlieka Ir reguliuotojo vaidmenį - saugo verslą nuo nesąžiningos konkurencijos, vartotojus - nuo kenksmingų produktų, mažumas - nuo diskriminacijos darbo rinkoje, visuomenę - nuo taršos. Valstybė yra ir prekių bei paslaugų užsakovas ir vartotojas'. kontraktai su vyriausybe skatina tyrinėjimus, naujovių paieškas, aukštos technologijos vystymą (pvz., kompiuterių pažangai daug Įtakos padarė vyriausybiniai karinio sektoriaus užsakymai.

Konservatyvusis – Korporacinis - konservatyvi-korporatyvinė gerovės valstybė yra linkusi išsaugoti esamą stratifikacinę sistemą, todėl gerovės politika yra diferencijuota socialinio statuso pagrindu.

  • MS PowerPoint 74 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (912 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kastytis
  • Valstybės gerovės modeliai
    10 - 4 balsai (-ų)
Valstybės gerovės modeliai. (2014 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-geroves-modeliai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 03:50
×