Valstybės obligacijos


Valstybės obligacijos. Temos aktualumas. Objektas ir tikslas. Uždaviniai. Investicinės priemonės pasirinkimo motyvai. Obligacijų samprata. Pagrindinės obligacijų savybės. Klasifikacija. Rizikos ir grąžos priklausomybė. Rizika. Moody‘s vertinimas. Veiksniai, kurie didina obligacijų paklausą. Lietuvos bvp. Lietuvos nedarbo lygis. Lietuvos infliacijos lygis. Lietuvos kredito reitingas. Perkamų obligacijų duomenys. Išvados.


Kiekvienas asmuo turi suvokti, kad norint gyventi geriau, laisviau ir turtingiau reikia mokėti didinti savo asmeninius piniginius srautus. Tai reiškia, kad asmenys turėtų planuoti ir stebėti savo finansus bei investuoti dalį savo pajamų į norimą ir naudingą sritį. Nes finansų suvokimas ir naudojimas, kaip pajamų iš darbo užmokesčio ir išlaidų asmeninėms išlaidoms, yra primityvus ir visiškai neefektyvus.

OBJEKTAS. Valstybės obligacijos TIKLAS. Atlikti valstybės obligacijų analizę.

Atlikti teorinės medžiagos, susijusios su valstybės obligacijomis,analizę; Pateikti Lietuvos makroaplinkos ir obligacijų aplinkos rodiklių duomenis; Atlikti skaičiavimus, susijusius su valstybės obligacijomis.

Valstybės obligacijos buvo pasirinktos, nes jos yra laikomos vienu saugiausių investavimo šaltinių, mūsų nuomone bent vienas investavimo šaltinis turi būti itin saugus. Valstybės obligacijos fiksuotų pajamų vertybiniai popieriai, iš anksto galima žinoti, kiek investuojant į obligacijas bus gaunama pajamų.

Obligacijų kredito riziką galima nustatyti pagal obligacijų reitingą. Yra keletas agentūrų reitinguojančių obligacijas, geriausiai žinomos yra Standard & Poor’s, Moody’s Investors Service, Fitch Ratings. Aukščiausia kategorija pagal obligacijų kokybę yra AAA. Jai priskiriamos obligacijos, kurios turi ypač aukštą patikimumo lygį. Kategorijoms CCC ir CC priskiriamos atvirai spekuliacinės obligacijos (Gudelytė, Valužis 2012).

Turtas. Augant ekonomikai žmonių turo padidėjimas lemia visų turto klausių (tarp jų ir obligacijos) paklausos padidėjimą.

  • MS PowerPoint 1434 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (623 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Valstybės obligacijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybės obligacijos . (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-obligacijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 04:16
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo