Valstybės pajamų ir išlaidų sistema


Įvadas. Valstybės pajamų ir išlaidų sistemos analizė. Vastybės pajamų sistema. Valstybės išlaidų sistema. Savivaldybių pajamų ir išlaidų sistema. Savivaldybių pajamų sistema. Savivaldybių išlaidų sistema. Valstybės skola. Valstybės skolos vertinimo kriterijai ir rodikliai. Valstybės skola Lietuvoje. Lietuvos savivaldybių skola. Išvados. Naudoti šaltiniai.

Šiuolaikiniame pasaulyje didelę įtaką valstybės ekonominiam stabilumui daro valstybės ir Norėdama atlikti daugybę funkcijų, valstybė turi disponuoti lėšomis, pakankamomis išlaidoms finansuoti todėl valstybė kasmet planuoja savo pajamas ir išlaidas finansiniams metams bei bando nustatyti valstybės pajamų ir išlaidų sąmatą.

Valstybei nesurinkus reikiamam pajamų kiekiui, turi sumažinti savo išlaidų kiekį, kuris tiesiogiai veikia valstybės ekonomines, socialines, politines funkcijas taip pat netinkamai įvertinus gaunamas pajamas ir patiriamas išlaidas, valstybė gali tapti įsiskolinusi. Natūralu, jog valstybei patiriant deficitą, esant įsiskolinusia bei netinkamai naudojant turimas pajamas, pajamų trūkumą šalyje pajaučia kiekvienas šalies gyventojas, todėl Lietuvos Respublikos finansų ministerija privalo tinkamai ir objektyviai parengti valstybės biudžetą, siūlydama skirti reikiamas lėšas vadovaujantis kitų ministerijų ir institucijų veiklos planais, kurie rengiami atsižvelgiant į Vyriausybės programas. Taigi, šiame darbe aprašysime Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių pajamų ir išlaidų sistemą bei valstybės skolos aktualumą šiomis dienomis, kaip valstybės skola yra reglamentuojama įstatymuose ir jos poveikį valstybei.

Valstybės ir Valstybės skola.

Išanalizuoti Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių pajamas ir išlaidas, bei valstybės skolą.

Išanalizuoti Lietuvos Respublikos pajamų ir išlaidų sistemą

Išanalizuoti Lietuvos Respublikos savivaldybių pajamų ir išlaidų sistemą

Atskleisti prasto biudžeto parengimo daromą įtaką šalies ekonomikai

Teminių šaltinių ir teisės aktų nagrinėjimas ir statistinių duomenų analizė.

Kiekviena valstybė planuoja savo būsimas pajamas ir išlaidas, tam kad galėtų užtikrinti ekonominį stabilumą šalyje. Pagal tai kiek valstybė turi pajamų, sprendžiama kaip efektyviai jas panaudoti ekonominei, socialinei bei politinei šalies gerovei užtikrinti. Valstybės pajamos bei išlaidos sudaro valstybės biudžetą, kurio sandarą konkrečioje valstybėje lemia tos valstybės konstitucinė sandara. LR yra unitarinio tipo. Unitarinėse valstybėse yra dvi valdymo grandys ir biudžetinę sistemą, apimančią visų teritorinių vienetų biudžetus sudaro dvi grandys: valstybės biudžetas ir vietinių valdžios organų(savivaldybių)biudžetai.

Valstybės išlaidos gali būti suskirstytos į 4 grupes:

Valstybės skola kaip ir minėjome gali būti skirstoma keliais aspektas, vienas jų Lietuvai prieš įstojant į Europos Sąjungą buvo: tiesioginė ir netiesioginė skola.

Į valstybinę skola yra įvairių požiūrių: vieni teigia, jog valstybės skola yra gerai, kiti- ne. Šalininkai teigiantys, jog valstybės skolinimasis teikia nauda argumentuoja tokiais teiginiais:

Tuo tarpu yra daug argumentų prieš valstybės skolinimąsi:

Tad matome, jog yra svarių tiek už, tiek prieš valstybės skolinimąsi argumentų, tačiau kalbant apie valstybės skolą taip pat svarbu nepamiršti svarbių sąvokų tokių kaip vidaus kreditoriai ir užsienio kreditoriai.Vidaus kreditoriai - Lietuvos Respublikos juridiniai ar fiziniais asmenys, arba įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių, paskolinę lėšų pagal paskolų sutartis arba kitus įsipareigojamuosius skolos dokumentus.

  • Microsoft Word 623 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2615 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Valstybės pajamų ir išlaidų sistema
    10 - 9 balsai (-ų)
Valstybės pajamų ir išlaidų sistema. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-pajamu-ir-islaidu-sistema.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 18:26
×