Valstybės pajamų politika


Mokesčiai kaip valstybės pajamų šaltinis. Mokesčiai – svarbiausias biudžeto pajamų šaltinis.. Nacionalinį biudžetą surenkamos mokestinės pajamos. Valstybes pajamos ir istekliai skaidres. Valstybes pajamos svietimui. Lietuvos surenkamų mokesčių kitimas nuo 1990.

Valstybės pajamų politika. Planavimas, vykdymas ir kontrolė. Valstybės finansų kursinis darbas. Įvadas. Valstybės funkcijos ir pajamų šaltiniai. Apmokestinimo principai ir apmokestinimo riba. Mokesčių funkcijos ir jų elementai. Lietuvos mokesčių sistema. Biudžeto pajamų planavimas, vykdymas ir kontrolė. Išvados. Literatūra.

Kiekviena valstybė atlieka daug įvairių funkcijų: tobulina švietimo procesus, meną, mokslą, visuomenės rekreaciją, kitaip sakant atlieka vystymo funkciją; užtikrina vidaus, išorinę bei socialinę apsaugą, išlaikydama karines pajėgas, organizuodama civilinę gynybą, slaptųjų tarnybų veiklą bei teikdama socialines paslaugas; atlieka administracinę funkciją per teismų, viešojo valdymo bei administravimo sistemą; valstybė taip pat tiesia kelius, tiltus, stato kanalus, elektrines, atlikdama gamybinės ir komercinės veiklos funkciją. Paminėtų ir kitų funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, kurių pagrindinis šaltinis yra mokesčiai.

Apskritai valstybės tikslas yra visuotinė jos gyventojų gerovė, kurios siekiama įgyvendinat valstybines funkcijas. Funkcijoms atlikti reikalingas atitinkamas pajamų šaltinis. Didžiausią dalį valstybės disponuojamų lėšų sudaro mokestinės pajamos, todėl valstybė siekia optimizuoti šį procesą.

Nuo 1990 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę kardinaliai keitėsi Lietuvos ekonominė, politinė bei socialinė situacija. Per 20- ties metų laikotarpį, buvo daug pakilimų ir nuosmukių, kartu kito ir įplaukų iš mokesčių kitimo tendencijos.

Mokesčiai yra pagrindinis valstybės pajamų šaltinis, todėl jiems šiame darbe bus skiriamas didesnis dėmesys. Valstybės tiesiog neranda ir negali rasti kitų pajamų šaltinių.

Daugelyje pasaulio valstybių naudojamos panašios mokesčių sistemos, dažniausiai vyrauja tie patys pagrindiniai mokesčiai. Šiame darbe bus peržvelgta, kokie pagrindiniai mokesčiai yra šiuo metu naudojami Lietuvos mokesčių sistemoje, kokie galiojantys teisės aktai reglamentuojantys juos, kas apmokestinama, kokie tarifai bei kokį lyginamąjį svorį iš jų surenkamos pajamos sudaro nacionaliniame biudžete. Taip pat bus palyginami paskutinių metų statistiniai duomenys.

Mokslinėje literatūroje galima rasti informaciją dažniausiai mokesčių teisinės bazės klausimais, o surinkimo kitimo priežastys išsamiai nėra analizuojamos. Tarifų didinimas ar mažinimas nurodomas kaip esminė klaida, dėl kurios ypač sumažėjo įplaukos į biudžetą, tuo tarpu kiti svarbūs veiksniai yra aptariami paviršutiniškai arba apskritai ignoruojami. Taigi verta detaliau panagrinėti ne tik mokesčius kaip valstybės pajamų šaltinį, bet ir kaip kito lėšų gaunamų iš pagrindinių mokesčių surinkimas, kokios yra kitimo pagrindinės priežastys, kurie faktoriai yra esminiai, o kurie pervertinami.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 146 KB
  • 2012 m.
  • 31 puslapis (8031 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sigita
  • Valstybės pajamų politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Valstybės pajamų politika. (2012 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-pajamu-politika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:02
×