Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ ir lr 16-osios vyriausybės programos lyginamoji analizė


Viešojo administravimo analizė. Įvadas. Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ ir lr 16- osios vyriausybės programos palyginimas pagal švietimo ir mokslo pertvarką. Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ ir lr 16- osios vyriausybės programos palyginimas pagal valstybės valdymo įgyvendinimą. Išvados.


Kiekvienas Lietuvos pilietis, rinkdamas naują valdžią, tikisi, jog ši dirbs geresnės Lietuvos labui. Tam, kad būtų įgyvendintas šis tikslas yra būtina planuoti veiklą keleriems metams į priekį. Ne tik kiekvienai organizacijai būtina turėti savo strateginius planus, bet ir valstybei. Strateginis planavimas padeda aiškiau numatyti ateities planus ir organizacijos ar valstybės vystymosi krypties suvokimą, leidžia racionaliai paskirstyti išteklius, aiškiai nustatant veiklos prioritetus, taip pat padeda nustatyti ir spręsti esmines veiklos problemas.

Problema. Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“ yra pagrindinis planavimo dokumentas, kuriuo turi būti vadovaujamasi priimant strateginius sprendimus ir rengiant valstybės planus ar programas. Ne išimtis ir šešioliktosios Vyriausybės 2012 - 2016 metų programa, kurioje matome veiklos kryptis bei prioritetus. Rengiant žemesniojo lygio planavimo dokumentus būtina remtis aukštesnio lygio planavimo dokumentais, šiame darbe keliamas probleminis klausimas – ar Lietuvoje rengiant žemesnio lygio planavimo dokumentus yra remiamasi aukštesnio lygio planavimo dokumentais? Norint išsiaiškinti ar Vyriausybės programa yra parengta remiantis valstybės pažangos strategijos programa „Lietuva 2030“ reikia šiuos dokumentus palyginti pagal atitinkamus kriterijus, kurie mums padėtų suprasti valstybės planavimo dokumentų svarbą bei atkreipti dėmesį į esminius planavimo pagrindus.

Tikslas. Palyginti valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“ ir LR 16- osios Vyriausybės programą, patvirtinant ar paneigiant prielaidą, jog LR 16- osios Vyriausybės programa buvo parengta remiantis valstybės pažangos strategija „Lietuva 2030“.

Objektas. Valstybės pažangos strategijos programa „Lietuva 2030“.

Uždaviniai:

•Palyginti valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“ ir LR 16 – osios Vyriausybės programą pagal švietimo ir mokslo pertvarką.

•Palyginti valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“ ir LR 16 – osios Vyriausybės programą pagal valstybės valdymo įgyvendinimą.

  • Viešasis administravimas Analizės
  • 2015 m.
  • Siga
  • 9 puslapiai (1726 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viešojo administravimo analizės
  • Microsoft Word 32 KB
  • Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ ir lr 16-osios vyriausybės programos lyginamoji analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2030“ ir lr 16-osios vyriausybės programos lyginamoji analizė. (2015 m. Vasario 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/valstybes-pazangos-strategijos-lietuva-2030-ir-lr-16-osios-vyriausybes-programos-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:53