Valstybės skola ir jos padengimo būdai


Įvadas. Valstybės skola. Biudžetas. Biudžeto perteklius ir deficitas. Biudžeto deficito finansavimo būdai. Kodėl neverta jaudintis dėl valstybės skolos? Kodėl verta jaudintis dėl valstybės skolos? Valdžios sektoriaus skolos. Ar didės valstybės skola? Valstybės skolos padengimo būdai. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Nei vyriausybė, nei rinkos nėra idealios, visos turi pliusų ir minusų, todėl sunku nustatyti koks tas valstybės vaidmuo turėtų būti. Todėl neverta stebėtis, kad šiuo klausimu yra daug ir įvairių nuomonių, kurios nesutaria dėl vyriausybei skiriamo vaidmens ekonomikoje. Galima sutikti tik su vienu teiginiu: vyriausybės vaidmuo Lietuvos ekonomikoje yra žymus. Ypač dabartiniu metu esant pasaulinei ekonominei krizei. Bendrais bruožais mano išdėstyto vyriausybės plano kaip įveikti padidėjusį valstybės biudžeto deficitą reikia paminėti,kad Lietuvos valstybės biudžeto visada buvo deficitinis ir suprantama, kad ekonominės krizės sąlygomis jis tik didėja.

Kalbant apie dabartinę situaciją verta paminėti, kad nemažai ekonomistų mano, kad veiksmingas ginklas kovoje su infliacija ir ekonominiu nuosmukiu, reiškia, ir neišvengiamai didėjančia valstybės skola, yra tinkamai naudojama fiskalinė politika, nors ir ji turi trūkumų. Taip pat kovai gali būti taikoma ir monetarinė politika. Tai vyriausybės galių naudojimas pinigų pasiūlai kontroliuoti ir kreditavimui reguliuoti, siekiant valdyti ekonomiką kaip visuma.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2822 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Valstybės skola ir jos padengimo būdai
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybės skola ir jos padengimo būdai. (2014 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-skola-ir-jos-padengimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:11
×