Valstybės tarnautojo etika referatas


Įvadas. Etikos samprata. Etikos problemos. Etikos svarba. Etikos aktualumas valstybės tarnyboje. Nagrinėjama etinė problema piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi. Etikos problemos pristatymas. Svarbiausių įvykusių faktų nustatymas. Suinteresuotos jėgos ir atsakomybė. Etinių problemų išskyrimas. Galimos alternatyvos. Alternatyvų etiškumas. Etiškas sprendimų priėmimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikinėse šalyse egzistuoja tam tikros taisyklės ir principai, kurių žmonės turi laikytis, norėdami gyventi tvarkingą visuomeninį gyvenimą. Šios taisyklės neišimtis ir valstybės veikloje tarnaujantiems žmonėms, jie turi laikytis atitinkamų darbo ir etikos taisyklių, o tam, kad visi tarnautojai žinotų šias taisykles, yra sudaromi ištisi kodeksai, priklausomai nuo jų veiklos srities, su kuriais kiekvienas tarnautojas turi susipažinti prieš pradėdamas eiti savo pareigas. Teoriškai viskas atrodo tvarkinga - susipažinai su taisyklėmis ir jų nelaužai, tačiau praktika rodo kitaip. Kadangi žmogus iš prigimties yra savanaudiškas, jis tas taisykles bandys peržengti ar palenkti savo naudai, o tada ir kyla masė etikos problemų: kyšininkavimas, pikntaudžiavimas tarnybine padėtimi, interesų konfliktai. Taigi, šiame darbe aš nagrinėsiu etinę problemą, susijusią su piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Darbo objektas – etikos problema.

Darbo uždaviniai:

Pasirinkti etikos problemos atvejį.

Pateikti nagrinėjamos etikos problemos aprašymą.

Pateikti konkretaus nagrinėjamo atvejo aprašymą.

Darbo tikslas – Išanalizuoti Gedimino Černiausko piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi.

Etika, kaip moralinės vertybės. Elgiuosi taip, nes manau tai esant teisinga.

Etika, kaip pasekmė. Elgiuosi taip, orientuodamasis į pasekmes.

Etika kaip principas. Elgiuosi taip, manydamas, kad mano principas gali būti visiems priimtinas.

Etika kaip atsakomybė. Elgiuosi taip, nes jaučiuosi esąs atsakingas.

Etika, kaip moralinis aiškinimas(svarstymas). Elgiuosi taip, nes esu apsvarstęs ir įvertinęs situaciją.

Etika kaip paklusimas moraliniam autoritetui. Paklusdamas autoritetui, elgiuosi tinkamai.

J. Palidauskaitė išskiria keletą etikos problemų grupių.

Pirmoji grupė – apgavystė, kai veiksmais ar žodžiais, kuriais sąmoningai norima nuslėpti. Iškreipti ar tik iš dalies atskleisti tiesą, suklaidinti vadinama apgavyste. Antroji grupė – piktnaudžiavimas, kai netinkamai einamos pareigos, pažeidžiant profesinius reikalavimus. Piktnaudžiavimas taip pat skirstomas į piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, organizacijos turtu ir lėšomis, organizacijos darbuotojais, bei turimu pasitikėjimu. Trečioji grupė – interesų konfliktas, kai susiduria privatūs darbuotojo ar jo artimųjų ir visuomenės ineterai. Interesų konfliktas būdingas visų profesijų atstovams, ypatingai valstybės tarnautojams. Ketvirtoji – seksualinis priekbiavimas, netinkamais veiksmais ar žodžiais išreikštas seksualinio pobūdžio elgesys su tam tikru asmeniu. Lietuvoje 1998 12 01 priimtame moterų ir vyrų lygių galimybių įstatyme seksualinis priekabiavimas apibrėžiamas, kaip užgaulus žodžiu ar fiziniu veiksmu išreikštas seksualinio pobūdžio elgesys su asmeniu, su kuriuo sieja darbo, tarnybiniai ar kitokio priklausomumo santykiai.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2277 žodžiai)
  • Robi
  • Valstybės tarnautojo etika referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Valstybės tarnautojo etika referatas. (2015 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnautojo-etika-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 09:56
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo