Valstybės tarnautojo etika


Įvadas. Etikos ir profesinės etikos samprata. Lietuvos teisininkų veiklos etikos principai. Teisininkų darbe dažniausiai pasitaikančios problemos. Etikos svarba teisininkų darbe. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiame referate apžvelgsime valstybes tarnautojo etiką, etikos ir profesinės etikos sampratą, teisininkų etikos veiklos principus. Paanalizuosiu teisininkų darbe dažniausiai pasitaikančias etikos problemas, bei etikos svarbą teisininkų darbe.

Etika kaip pasekmė- socialinio ir politinio gyvenimo tikslai yra valdžios paėmimas ir išlaikymas, politinės santvarkos ir bendro klestėjimo palaikymas. Etika asocijuojasi su pasekmėmis. Apie veiksmus, gera ar bloga skalėje, turi būti sprendžiama pagal jų pasekmes ar rezultatus,o ne pagal veikiančio asmens puoselėjamas vertybes, principus, ketinimus ar charakterio bruožus. Asmuo elgiasi orientuodamasis į pasekmes ir nekreipdamas dėmesio į pasirinktas priemones (N.Makiavelis taip mane).

Etika kaip principas. Žmonėms ateidavo į galvą moralaus elgesio principus sieti su laime. Įprastos dorovinės sąmonės egzistavimas laikomas savaime suprantamu dalyku, nebandant ieškoti jos pagrindų ar pateisinimo. Moralę sukūrė pats žmogus, be jokių autoritetų ar išorinių jėgų, kurių žinojimas ir laikymasis lemia žmogaus moralinę vertę (taip manė I.Kantas).

Profesinė etika iškilo sąlygota tiesioginės tradicinių profesijų savivaldos. Profesijos sukūrė profesinę diferenciaciją, paremtą technine specializacija. Šiuolaikinėje visuomenėje profesijos atstovai užima svarbią vietą. Atskiros profesijos institutai įtvirtino savo vaidmenį, sukurdamos asociacijas, savo profesines žinias išplėtė iki atskiro socialinio statuso, ekonominio pranašumo ir netgi pretendavimo į aukštesnės moralės žinias. Profesinis ir moralinis autoritetas ir atsakomybė gali būti vertinama kaip socialinė sutartis tarp piliečių ir profesijos atstovų. Profesija ir jos institucija nėra etikos objektas. Profesinėje etikoje nekeliamas konkrečios veiklos etiškumo klausimas. Profesinės etikos apimtis apsiriboja tos profesijos elgesiu, bet ne profesijos veikla.

Dirbantis teisininku Lietuvoje asmuo turi vadovautis daugybe principų ir vertybių. Principai jam yra lyg kompasas, kuriuo turi būti vadovaujamasi. Tiek teorija, tiek praktika susijusi su vertybėmis, kurios atspindi tam tikrus idealus. Etikos principai nustato konkrečias vertybes(sąžiningumas, teisingumas, dorovingumas). Yra tam tikros gairės, todėl padeda priimti sprendimus. Leidžia kitiems tikėtis, kad tam tikras asmuo laikysis etikos standartų. Yra vertinimo standartas, todėl galime vertinti kito asmens etiką.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1695 žodžiai)
  • Agne
  • Valstybės tarnautojo etika
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybės tarnautojo etika. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnautojo-etika.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 21:42
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo