Valstybės tarnautojų kodeksai


Contents. Įvadas. Valstybės tarnautojų etika. Patvirtinta. Etikos ir profesinės etikos samprata. Valstybės tarnautojo veiklos etikos principai. Valstybės tarnautojo etikos problemos. Etikos svarba teisininko darbe. Išvados. Šaltiniai.

Etika - paprotys, gyvenimo būdas, mokslas tiriantis moralę, dorovę. Etika vadinama praktine arba moraline filosofija. Morale - dorove, žmogaus elgesį reguliuojančios normos ir principai. Etika yra moralės ir dorovės apmąstymas, religijos, filosofijos ir mokslo priemonemis. Kiekvienam žmogui yra svarbu žinoti, kas yra etika, nes žmogus, kuris nežino kas yra etika, gali daug kam pasirodyti, kaip neišsilavinęs asmuo, kuris nemoka bendrauti su visuomene. Kiekvienas žmogus privalo laikytis etikos principų, bendraudamas su žmonėmis, šiuo atveju ne tik su artimaisiais žmonėmis, šeima, draugais, bet ir su kitais aplinkiniais žmonėmis. Žmogus turi išmanyti, kaip teisingai, mandagiai ir dorai bendrauti su žmonėmis, kad jiems nepasirodytų, kad jis tiesiog neišprusęs asmuo. Etikos principų žmogus turi laikytis ir savo darbe, visuomet būti malonus, paslaugus, mandagus. Norint sužinoti, kaip žmogus turi etiškai elgtis darbe, tam yra sukurti ir parašyti valstybės tarnautojų etikos kodeksai. Žmogus mokantis ir žinantis etikos kodeksus, yra lengviau priimamas visuomenės, aplinkiniams su tokiu žmogumi, lengviau ir maloniau dirbti, jis yra labiau vertinamas. Taigi šiame darbe aš noriu išanalizuoti du valstybės tarnautojų etikos kodeksus, tai Teisėjo ir Muitinės pareigūno.

Darbo tikslas – Plačiau išanalizuoti valstybės tarnautojų etikos kodeksus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti etikos ir profesinės etikos sampratą.

Išsiaiškinti valstybės tarnautojų veiklos etikos principus.

Išnagrinėti valstybės tarnautojų etikos problemas.

Pristatyti etikos svarbą teisininkų darbe.

Darbo metodai – literatūrinių šaltinių analizė.

Mano tikslas, šiame darbe plačiau išnagrinėti valstybės tarnautojų etikos kodeksus, todėl pasirinkau, Muitinės pareigūno ir Teisėjo etikos kodeksus.

Lietuvos Respublikos Muitinės pareigūno tarnyba, grindžiama šiais etikos principais: Pagarbos žmogui ir valstybei principu, Teisingumo principu, Nesavanaudiškumo principu, Padorumo principu, Nešališkumo principu, Atsakomybės principu, Viešumo principu, Pavyzdingumo principu.

9) nepiktnaudžiauti alkoholiu ir psichotropinėmis medžiagomis, nevartoti narkotinių ir toksinių medžiagų ne medicinos tikslais;

3. Teisingumo principas. Vadovaudamasis šiuo principu, valstybės tarnautojas privalo:

6.3. elgtis teisėtai ir savo įgaliojimus naudoti nešališkai priimdamas sprendimus;

Teisininkams etika yra labai svarbi, kadangi jų darbas yra susijęs su žmonėmis, su jų problemų sprendimu. Teisininkas privalo būti mandagus, taktiškas, laikytis pagrindinių teisininko veiklos principų, sąžiningas, kuklus, nepriekaištingai besielgiantis ne tik teismo procese, bet ir kitose įstaigose ar buityje. Šie kriterijai yra, ypač svarbūs teisininkui, kadangi jis ne tik savo išprusimu, įstatymų išmanymu, bet ir svarbiausiai savo elgesiu, formuoja savo veidą visuomenėje. Teisininkui ypač svarbu įgauti žmonių pasitikėjimą, o jis yra suformuojamas mokėjimu bendrauti su klientu, mokėjimu jį išklausyti, bei išsaugoti jo asmenines paslaptis. Teisininkas turi būti žmogiškas, o žmogiškumo mokina etika.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2269 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kornelka
  • Valstybės tarnautojų kodeksai
    10 - 4 balsai (-ų)
Valstybės tarnautojų kodeksai. (2016 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnautoju-kodeksai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:01
×