Valstybės tarnautojų mokymas ir kvalifikacijos kėlimas projektas


Valstybės tarnautojų mokymas ir kvalifikacijos kėlimas. Pagal įsigaliojusią VTĮ redakciją. VTĮ 20 straipsnis. Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimas ir finansavimas. Yra skiriamos 4 pagrindinės Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo formos. Pagal VTĮ 43 str. skiriamos atostogos kvalifikacijai kelti. Mokymasis užsienyje. Kvalifikacijai tobulinti į tarptautines ar užsienio valstybių institucijas,. pirma siunčiami valstybės tarnautojai kurių. Pagrindiniai valstybės tarnautojų mokymo principai. Pareigūnų profesinis mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas. Pagal Vidaus tarnybos statuto 18 straipsnį - Pareigūnų profesinis mokymas. Pagal Vidaus tarnybos statuto 20 straipsnį - Pareigūnų kvalifikacijos tobulinimas yra. Šaltiniai.


Nuo 2019 m. sausio 1 d., įsigaliojus naujajai Valstybės tarnybos įstatymo redakcijai, keičiasi valstybės tarnautojų mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo tvarka. Pagrindinė naujovė – nebelieka valstybės tarnautojų privalomojo įvadinio mokymo ir fizinių bei juridinių asmenų, teikiančių mokymo paslaugas valstybės tarnautojams, sąrašų Nuo šiol pagal neformalaus mokymo programas valstybės tarnautojus galės mokyti visi, tiek Lietuvos, tiek ir užsienio mokymo rinkos dalyviai, kuriems teisės aktais nekeliami jokie patirties ir/ar išsilavinimo reikalavimai (šiuos reikalavimus savo nuožiūra pagal poreikį nustatys mokymo paslaugų pirkėjai) Vyriausybės nutarimu taip pat patvirtintas Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašas, kuriuo įtvirtintos naujos valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo formos: savišvieta, mokymasis veikloje, mokymasis iš kitų asmenų ir neformalusis švietimas, taip pat kontaktinis bei nuotolinis mokymo būdai.​.

VTĮ 20 straipsnis.

Valstybės tarnautojai turi tobulinti kvalifikaciją. Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus ir tvarką nustato Vyriausybė Įgyvendinant Vyriausybės nustatytus kvalifikacijos tobulinimo prioritetus arba valstybės ar savivaldybių institucijai ar įstaigai, kurioje valstybės tarnautojas eina pareigas, tikslus ir uždavinius, atsiradus poreikiui valstybės tarnautojui įgyti naujų žinių ar kompetencijų, užtikrinamas valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo finansavimas iš valstybės ar savivaldybių institucijai ar įstaigai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų ar kitų teisėtų lėšų Kitais atvejais, suderinus su į pareigas priimančiu asmeniu, valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimas gali būti finansuojamas iš valstybės ar savivaldybių institucijai ar įstaigai skiriamų valstybės biudžeto asignavimų ar kitų teisėtų lėšų ir (arba) valstybės tarnautojo lėšų.

  • MS PowerPoint 85 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1046 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skaistė
  • Valstybės tarnautojų mokymas ir kvalifikacijos kėlimas projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybės tarnautojų mokymas ir kvalifikacijos kėlimas projektas. (2020 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnautoju-mokymas-ir-kvalifikacijos-kelimas-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 04:11
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo