Valstybes tarnautoju motyvavimas


Įvadas. Pagrindinės motyvacijos teorijos. Teisės aktai numatantys darbuotojų motyvavimą. Darbuotojų motyvacijos tyrimas. Išvados. Naudota literatūra.

Per pastaruosius kelis dešimtmečius daugelyje demokratinių valstybių stipriai pasikeitė visuomenės požiūris į viešąjį sektorių ir valstybės tarnybą. Įvairiems visuomenės valdžios atstovams keliami vis didesni reikalavimai. Atskirose šalyse vykdomų viešojo sektoriaus reformų tikslas ir yra transformuoti ir modernizuoti viešąją administraciją atsižvelgiant į piliečių kaip viešųjų paslaugų vartotojų lūkesčius. Reformos remiasi ne tik teoriniais modeliais, bet ir kituose sektoriuose sėkmingai taikomais veiklos metodais bei principais. Tų reformų sėkmė labai priklauso ir nuo valstybės tarnautojų motyvacijos.

Bendra darbuotojų motyvavimo tema yra gana plačiai nagrinėta psichologų, valstybininkų bei praktikų. Šią problemą nagrinėjo tokie vadybos teoretikai kaip F. Taylor, A. Maslow, F. Herzberg, J. L. Perry L.Wise ir daugelis kitų. Valstybės tarnautojų motyvacija ir valstybės tarnybos motyvacija yra įvardinami kaip vieni aktualiausių viešojo administravimo ir viešosios vadybos klausimų.Vieni valstybės tarnybos motyvaciją apibrėžia, kaip atskirų individų nusiteikimą atsakyti į motyvus būdingus tik viešosioms institucijoms ir organizacijoms.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2052 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iingutyyte
  • Valstybes tarnautoju motyvavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybes tarnautoju motyvavimas. (2014 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnautoju-motyvavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:04
×