Valstybės tarnautojų veiklos standartai


Viešojo administravimo etika, jos raida, tendencijos. Etika valstybės tarnyboje ir jos evoliucija. Etika valstybės tarnyboje: vadybiniai aspektai. Profesinės valdininkų etikos standartai. Valstybės tarnautojų etinės vertybės. Minkevičius a., smalskys v. valstybės tarnyba užsienio šalyse: raida ir tendencijos.. Kas gali tapti valstybes tarnautoju kursinis. Valdininkų apibūdinimas. Etika valstybes tarnyboje darbas. Profesinės etikos vertybės.

Įvadas. Valstybės tarnautojų veiklos standartai. Valstybės tarnautojų veiklos standartų reglamentavimas lietuvoje. Bendrųjų valstybės tarnautojų veiklą reglamentuojančių įstatymų analizė. Specifinių valstybės tarnautojų veiklą reglamentuojančių įstatymų analizė. Valstybės tarnautojų veiklos standartai europos sąjungos kontekste. Valstybės tarnautojų profesinės etikos standartai. Profesinės etikos samprata. Etika valstybės tarnyboje. Valstybės tarnautojų profesiniai principai. Valstybės tarnautojų etikos principai. Profesinės vertybės valstybės tarnyboje. Tarnybinės etikos reguliavimas lietuvoje. Išvados. Pasiūlymai. Literatūra.

Darbo objektas. Objektas yra viešajame sektoriuje dirbančių valstybės tarnautojų veiklos etikos standartai, darbo ir moralės principai bei vertybės.

Darbo tikslas. Apžvelgti valstybės tarnautojų etikos standartus, jų darbo ir moralės principus bei vertybes, pabandyti įvertinti su valstybės tarnautojų veikla su¬sijusius įstatymus iš viešojo administravimo etikos perspektyvos.

Darbo uždaviniai. Kursinio darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:

1.Apžvelgti valstybės tarnautojų veiklos standartus.

2.Įvertinti valstybės tarnautojų veiklą reglamentuojančius įstatymus.

3.Nustatyti valstybės tarnautojų etikos svarbą.

Darbo hipotezė. Valstybės tarnautojų nepakankamas profesionalumas, bendrųjų kompetencijų trūkumas, veiklos standartų nesilaikymas lemia ne itin aukštą įstaigų kultūrą ir valstybės tarnybos reitingą, taip pat dviejų socialinių grupių – valstybės tarnautojų kaip valdžios atstovų ir jų aptarnaujamų asmenų – nesusikalbėjimą. Visuomenė nepasitiki savo valdžios sugebėjimu tarnauti žmonėms.

Darbo šaltiniai ir metodai.

„Šiame darbe remiamasi Lietuvos ir kitų valstybių autorių, tokių kaip socialinių mokslų daktarė J. Palidauskaitė, Juralevičienė J., Rubežius P., Minkevičius A., Smalskys V., ir kt. mokslinėmis publikacijomis ir moksline literatūra: „Valstybės tarnyba užsienio šalyse: raida ir tendencijos“, „Viešojo administravimo etika“, „Etika valstybės tarnyboje: vadybiniai aspektai“, „Etika valstybės tarnyboje“ ir t.t. Daugiausiai su mano tema susijusius klausimus tyrinėjo socialinių mokslų daktarė J. Palidauskaitė savo straipsniuose.

Buvo nagrinėjamos įvairių šalių autorių publikacijos. Atlikta teisės aktų ir šaltinių analizė.

Darbo praktinė vertė ir naujumas. Pereinamojo laikotarpio visuomenėse valdžios atstovų veiklos etikos aspektai visuomet sulaukia itin didelio visuomenės, žiniasklaidos dėmesio. Praktinių valstybės tarnautojų mokymų metu gali būti atkreiptas dėmesys į esamą šalies situacijos vertinimą ir galimybes jai tobulinti. Kadangi viena iš etikos funkcijų yra moralinis švietimas ir pilietiškumo ugdymas, valstybės tarnybos etikos diskurso vystymas gali paspartinti pilietinės visuomenės vystymąsi, profesinių standartų svarbos suvokimą, tačiau šių funkcijų įgyvendinimas priklauso ne tiek nuo etikos teoretikų ir praktikų, bet nuo pačios profesinės bendruomenės ir visuomenės pasiruošimo, subrendimo ir geros valios.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2012 m.
  • 34 puslapiai (9041 žodžiai)
  • Universitetas
  • Do*
  • Valstybės tarnautojų veiklos standartai
    10 - 1 balsai (-ų)
Valstybės tarnautojų veiklos standartai. (2012 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnautoju-veiklos-standartai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:40
×