Valstybės tarnybos pagrindiniai principai. Apribojimai valstybės tarnautojams, jų pareigos ir teisės


Valstybės tarnybos pagrindiniai principai. Apribojimai valstybės tarnautojams , jų pareigos ir teisės. Valstybės tarnautojų pareigos ir teisės. Veikla , nesuderinama su valstybės tarnyba. Teisės atstovauti apribojimai. Tarnybinių teisių apribojimas. Dovanų ar paslaugų priėmimo ir teikimo apribojimai. Kiti apribojimai ir draudimai. Valstybės tarnautojų etikos taisyklės. Apribojimai asmenims , nustojusiems eiti pareigas valstybės tarnyboje. Apribojimai sudaryti darbo sutartį. Apribojimai sudaryti sandorius ar naudotis individualiomis lengvatomis. Atstovavimo apribojimai.

Teisės literatūroje kai kurie mokslininkai visas valstybės tarnautojo sąlyginai suskirsto į tris grupes:

2) antrajai grupei priskirtinos pareigos, atsirandančios iš tiesioginio valstybės tarnautojo santykio su institucija ar įstaiga, kurioje jis tarnauja: (1) tinkamai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir laiku atlikti pavedamas užduotis, (2) laikytis valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių, (3) nesinaudoti ir neleisti naudotis tarnybine ar su tarnyba susijusia informacija kitaip, negu nustato įstatymai ar kiti teisės aktai, (4) nesinaudoti valstybės ar savivaldybių nuosavybe ne tarnybinei veiklai;

Valstybės tarnautojai turi teises, kurias įtvirtina Valstybės tarnybos įstatymo 16 straipsnis :

f) taip pat gauti atlyginimą Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 1 punkte nurodytu atveju;

Pastarieji principai detalizuojami Vyriausybės nutarimu (Dėl valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklių patvirtinimo). Jame numatyta, kad:

4. būti tolerantiškas, pagarbiai elgtis su kitais valstybės tarnautojais, kitais žmonėmis;

Kai asmuo nustoja eiti pareigas valstybės tarnyboje, jam yra taikomas „atvėsimo laokotarpis“. Tai yra laikas, kurį asmeniui galioja tam tikri apribojimai. Lietuvoje galio vienerių metų „atvėsimo laikotarpis“.

Apribojimus įtvirtina Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Gali išskirti šiuos ribojimus:

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (3231 žodžiai)
  • Mokykla
  • Elena
  • Valstybės tarnybos pagrindiniai principai. Apribojimai valstybės tarnautojams, jų pareigos ir teisės
    10 - 10 balsai (-ų)
Valstybės tarnybos pagrindiniai principai. Apribojimai valstybės tarnautojams, jų pareigos ir teisės. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnybos-pagrindiniai-principai-apribojimai-valstybes-tarnautojams-ju-pareigos-ir-teises.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 25 d. 20:53
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo