Valstybės tarnybos reformų raida Lietuvoje


Kursiniu darbu temos valstybes tarnyba. Valstybes tarnybos reformu problemos.

Įvadas. Valstybės tarnyba. Valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojo sąvoka. Valstybės tarnybos raida ir esmė. Pagrindiniai Valstybės tarnybos principai. Valstybės tarnybos reforma. Institucijų atsakingumas už valstybės tarnybos reformą. Valstybės tarnybos kūrimasis po nepriklausomybės atkūrimo. Valstybės tarnybos reforma Lietuvoje. Valstybės tarnybos reforma Lietuvoje. M. Valstybės tarnybos reforma Lietuvoje po 2002 m. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Valstybės tarnyba - viešoji institucija, jei jos nėra, tai nėra ir valstybės. Valstybės tarnybos terminas yra siejamas su įsipareigojimu dirbti viešųjų tikslų labui.

Valstybės tarnyba Lietuvoje yra gana nauja teisės reguliavimo ir profesinės veiklos sritis. Valstybės tarnybos veiklą Lietuvoje reglamentuoja įstatymai, prezidento potvarkiai, Seimo ir Vyriausybės nutarimai, statutai, tarptautiniai ir kiti su valstybės tarnyba susiję teisės aktai. Darbuotojų skatinimas yra vienas iš svarbiausių darbuotojų veiklą motyvuojančių veiksnių kaip privačiame taip ir viešajame sektoriuose. Šiuolaikinėje visuomenėje bene labiausiai akcentuojamos teisės ir pareigos, bet nereiktų pamiršti tokių dalykų kaip skatinimas ir atsakomybė. Valstybės tarnautojų atsakomybė yra kitokia nei eilinių piliečių. Jie turi vadovautis įstatymais, nuostatais bei tam tikromis gairėmis.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę prasidėjo įvairios reformos valstybės tarnyboje.

Nuo 1990 metų – iki šiol tęsiasi ryškus ir reikšmingas laikotarpis Lietuvos valstybės tarnybai. Sovietinės administravimo vertybes palaipsniui keičia naujos valstybės tarnybos vertybės, arba nauji valstybės tarnybos principai, kuriuos panagrinėsime toliau.

Darbo objektas - Lietuvos valstybės tarnybos veikla bei valstybės tarnybos reformos Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę.

Tikslas - išanalizuoti valstybės tarnybos svarbą bei aprašyti Valstybės tarnybos reformas Lietuvoje atkūrus Nepriklausomybę.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (4994 žodžiai)
  • Ugne
  • Valstybės tarnybos reformų raida Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybės tarnybos reformų raida Lietuvoje. (2013 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-tarnybos-reformu-raida-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 22:37
×