Valstybės vaidmuo ir funkcijos ekonomikoje


Valstybės vaidmuo ir funkcijos ekonomikoje. Valstybės vaidmuo šalies ekonominiame ir politiniame gyvenime yra labai įvairus. Lietuvos ekonomikos plėtros valstybės misija / vaidmuo yra. Valstybės funkcijos apsaugos. Gamybos ir komercijos. Fiskalinę biudžeto , mokesčių ir išlaidų politiką. Esminės valstybės funkcijos rinkos ekonomikoje yra. Valstybės ekonominė politika – tai. Valstybinės ekonomikos politikos dalys. Fiskalinė politika –. Fiskalinė politika. Fiskalinė politika ekspansinė politika. Restruktyvi politika. Fiskalinės politikos problemos. Monetarinę politiką sudaro. Ekonominės politikos tikslai. Ekonominės politikos paskirtis yra sparti ir realioji Lietuvos konvergencija. Valstybės ekonominės politikos efektyvumas priklauso nuo objekto. Valstybės ekonominė sistema. Trys pagrindiniai išteklių paskirstymo būdai , sudarantys ekonominės sistemos pagrindą. Ekonominė sistema apsprendžia tuos ekonominius uždavinius nepriklausomai nuo to , kas priima sprendimus – rinka ar valstybė. Kiekviena ekonominė sistema turi atsakyti į tris pagrindinius klausimus. Pagrindinių šaltinių sudarančių valstybės pajamas , kaip. Svarbiausias valstybės biudžeto pajamų šaltinis yra įvairūs mokesčiai , kuriuos galima suskirstyti. Pagal ekonominę klasifikaciją pagrindinės valstybės išlaidų kategorijos tipai yra. Tiesioginės išmokos gamintojams ir ar vartotojams. Lengvatinės paskolos su palūkanų norma , mažesne nei vidutinė komercinių banku paskolų palūkanų norma arba paskolos su valstybės garantija. Atleidimas nuo mokesčių arba mokesčių įsipareigojimų sumažinimas. Prekių ir paslaugų teikimas mažesnėmis nei rinkos kainomis. Prekių ir paslaugų valstybiniai “ pirkimai didesnėmis nei rinkos kainomis. Paslėptos išmokos per valstybinio reguliavimo veiksmus pardavimo kainų nustatymą įėjimo i rinką ribojimą ir pan. Pervertintos valiutos palaikymas ,.Dirbtinai mažas valiutų kursas. Biudžeto valdymo principai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Modernaus biudžeto santvarkos principus , kurie turėtų būti taikomi ir Lietuvoje. ES biudžeto tvarkymo principai Teigiama , kad ES biudžetas sudaromas ir vykdomas laikantis šių biudžeto tvarkymo principu. TEMA Mokesčiu samprata ir esmė. – pajamos. Prekės ir paslaugos , turtas. Mokesciu klasifikacija. Mokesciu klasifikacija pagal valdymo organus. Mokesciu klasifikacija pagal tipus. Mokesciu klasifikacija pagal rušis. Mokesciu klasifikacija pagal mokesciu apmokestinimo objektus ir tarifus bei ju. Apskaiciavimo buda.

Socialinis draudimas yra pagristas visuotiniu interesu solidarumu, nes juo siekiama apsaugoti žmones nuo socialin_s ir ekonomin_s rizikos. Bendra socialin_s apsaugos politika Lietuvoje formuoja ir vykdo Socialin_s apsaugos ir darbo ministerija, o socialini draudima organizuoja (renka imokas, apskaiciuoja ir moka pensijas, taip pat moka laikino nedarbingumo, n_štumo ir gimdymo, vaiku priežiuros ir kitas pašalpas) valstybinio socialinio draudimo (VSD) fondo vadyba „Sodra“.

VSD paskirtis – teikti apdraustiesiems šalies gyventojams ir ju šeimu nariams gyvenimui reikalingu l_šu ir paslaugu, jeigu jie negali d_l istatymu numatytu svarbiu priežasciu apsirupinti iš darbo ir kitu pajamu arba turi papildomu išlaidu.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (5191 žodžiai)
  • Lina
  • Valstybės vaidmuo ir funkcijos ekonomikoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Valstybės vaidmuo ir funkcijos ekonomikoje. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-vaidmuo-ir-funkcijos-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:56
×