Valstybės vaidmuo šiuolaikiniame rinkos ūkyje


Valstybes vaidmuo rinkos ekonomikoje. Rinkos ribotumas. Jav vaidmuo siuolaikiniame pasaulyje. Valstybes vaidmuo rinkos ekonomikos sistemoje. Valstybės funkcijos rinkos ekonomikoje. Valstybes vaidmuo rinkoje. Konkurencijos vaidmuo rinkos ūkyje. Keinso teorija. Kainos vaidmuo rinkos ukyje. Jav vaidmuo siuolaikineje visuomeneje.

Valstybės vaidmuo šiuolaikiniame rinkos ūkyje. Turinys. Įvadas. Tikslai ir uždaviniai. Valstybė. Valstybės funkcijos anksčiau ir dabar. Valstybinis reguliavimas. Rinka. Rinkos ūkis. Rinkos ribotumas. Rinkos ribotumo priežastys. Valstybės vaidmuo rinkoje. Neoklasikinė ir Keinso teorijos. Stipri valstybė – konkurencinės tvarkos garantas. Kokia kryptimi eina Lietuva. Išvados. Literatūra.

Rinkos gyvuoja visur, buvo anksčiau ir yra dabar. Kiekvienas bažnytkaimis kadaise turėjo turgavietę, į kurią ūkininkai, staliai, siuvėjai, batsiuviai ir kiti gamintojai suveždavo savo prekes parduoti kaimynams. Šiandien rinka yra suprantama daug plačiau. Sąvokos rinka reikšmė - dažnai globalinė. Ji apibūdina ne kokią nors vietą, kur perkamos ir parduodamos prekės, bet greičiau sąlygų kompleksą, kuris leidžia prekės pirkėjams ir pardavėjams susisiekti vienas su kitu ir sukelia konkurenciją. Kalbant apie rinką svarbu žinoti rinkos struktūrą, jos charakteristiką, rinkos sandarą, dydį. Be to rinkos subjektų - pirkėjo ir pardavėjo (arba vartotojo ir gamintojo) - interesai rinkoje reiškiasi pasiūlos ir paklausos forma.

Valstybės vaidmuo šalies ekonominiame ir politiniame gyvenime yra įvairiapusis: tai įstatymų leidimas ir jų vykdymo kontrolė, prekių ir paslaugų gamyba valstybinėse įmonėse ir, žinoma, valstybės vykdoma ekonominė politika. Savo savarankiškame darbe norėčiau plačiau panagrinėti, kas yra rinka, kas yra valstybė ir koks valstybės vaidmuo tenka šiuolaikinėje rinkoje.

šiame darbe norėčiau aptarti pagrindinį aktualų klausimą : kokias problemas visiems mums geriausia spręsti, vykdant laisvuosius mainus rinkose, o kokias- kartu su valstybe? abu problemų sprendimo būdai turi savo pliusų ir minusų –savo sąnaudas ir savovalstybė- tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę valdžią, nuolatinius gyventojus ir suverenitetą.

Iš pradžių vienintelė valstybės funkcija buvo ginti savo piliečius nuo išorės, Kitų valstybių piliečių užpuolimo bei palaikyti vidaus tvarką. Pamažu šios funkcijos išsiplėtė.

Valstybės funkcijos išsivystė iš turto ir asmenų apsaugos iki daugumą įvairiausių priemonių, naudojamų prekybai ir ūkininkavimo santykiams tvarkyti ir kovoti su skurdu ir nelaimėmis. Kiekvienoje šiuolaikinėje visuomenėje valstybė, kaip bendruomenės interesų atstovė, turi vykdyti svarbias pareigas. Valstybė ėmėsi teikti socialines paslaugas, tokias kaip nemokamas švietimas, nemokamos medicinos paslaugos, parama bedarbiams, rūpinasi pensininkais. Valstybei patikėtina pasirūpinti žmonių ekonominiu saugumu. Valstybė privalo laiduoti teisėtumą ir tvarką, tinkamą karinę apsaugą bei rūpybos sistemą, taip pat sudaryti įvairias sutartis su kitomis šalimis.

Valstybei nustatant bendras verslo sektoriaus veikimo sąlygas, svarbu taip pat atsižvelgti į negatyvius ekonominės veiklos padarinius, visų pirma- į žalą aplinkai.

Valstybė kaip teisėjas.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (2548 žodžiai)
  • Kolegija
  • Liudvikas
  • Valstybės vaidmuo šiuolaikiniame rinkos ūkyje
    10 - 1 balsai (-ų)
Valstybės vaidmuo šiuolaikiniame rinkos ūkyje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybes-vaidmuo-siuolaikiniame-rinkos-ukyje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 13:07
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo