Valstybinio socialinio draudimo fondo valdymo struktūra ir instituciniai ryšiai


Vidinė struktūra. Socialinės fondo valdybos struktūra. Išorinė struktūra. Viešojo administravimo paradigmų požymiai susiję su organizacine struktūra. Tradicinis viešasis administravimas. Naujasis viešasis administravimas. Naujoji viešoji vadyba. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe bus analizuojama valstybinio socialinio draudimo fondo valdymo struktūra ir instituciniai ryšiai. Analizei pasitelkti Sodros nuostatai, kiti dokumentai. Siejant analizę su teoriniu pagrindu naudotasi E. Backūnaitės, M. Aramavičiūtės, V. Juknevičienės, V. Domarko, A. Guogio, D. Gudelio darbais.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (toliau – Sodros) veikla yra specifiška ir kartu nulemiant institucijos darbo rutiniškumą. Įstaiga yra atsakinga už socialinio išmokos skyrimą ir fondų šioms išmokoms kaupimą. Socialinio draudimo funkcijas įvardijama kaip pati reikšmingiausia socialinės apsaugos dalis. Sodros svetainėje nurodomas toks strateginis įstaigos tikslas – „Būti institucija, šviečiančia visuomenę, turinčia efektyvius procesus ir įsitraukusius darbuotojus bei kokybiškai aptarnaujančia klientus”. Strateginio tikslo dalis susijusi su visuomenės švietimu atrodo pakankamai abstrakčiai, tačiau galima teigti, jog pagrindinis institucijos tikslas yra socialinio draudimo valdymo kaupimas ir kokybiškas klientus aptarnavimas.

Sodros aparatas yra itin didelis, visoje Lietuvoje jame dirba apie 3200 darbuotojų. Viso socialinį draudimo politiką valstybėje atlieka 51 įstaiga. Taigi tai yra milžiniškas aparatas atsakingas už jautrią valstybės sritį – socialinės apsaugos įgyvendinimą.

Detalią valdybos fondo struktūrą galima matyti žemiau pateikiamoje schemoje.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1086 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Valstybinio socialinio draudimo fondo valdymo struktūra ir instituciniai ryšiai
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdymo struktūra ir instituciniai ryšiai. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybinio-socialinio-draudimo-fondo-valdymo-struktura-ir-instituciniai-rysiai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 06:37
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo