Valstybinio socialinio draudimo VSD pensijų sistema Lietuvoje


Valstybinio socialinio draudimo pensijų sistema lietuvoje. Įvadas. Esminiai pensijų sistemos bruožai. Lietuvos pensijų sistemos sandara. Pensijos, finansuojamos iš vsdf biudžeto. Senatvės pensija. Netekto darbingumo pensijos. Našlių ir našlaičių pensijos bei išankstinės pensijos. Valstybinės pensijos, finansuojamos iš lr valstybės biudžeto. Veiksniai, sąlygojantys socialinio draudimo sistemos pertvarką. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Valstybinis socialinis draudimas veikia kaip autonominė finansų ir kredito sistemos dalis, kurios branduolys - LR socialinio draudimo biudžetas, savarankiškas, neįtraukiamas į LR valstybės ir savivaldybės biudžetus. Toks atskyrimas reiškia, kad jo lėšos naudojamos tik valstybinį socialinį draudimą reglamentuojančiuose teisės aktuose numatytoms išmokoms mokėti.

Teisę gauti valstybinis socialinį pensijų draudimą turi visi nuolatiniai šalies gyventojai, kurie buvo privalomai draudžiami arba patys draudėsi savanoriškuoju socialiniu pensijų draudimu.

Šio darbo tikslas:

bendrame kontekste apžvelgti ir įvertinti dabartinę Lietuvos pensijų sistemą,

išskirti esminius pensijos sistemos bruožus,

išskirti veiksnius, sąlygojančius pensijos sistemos pertvarką.

Rašant darbą naudojausi atitinkamais teisės aktais, mokslinių darbų straipsniais, vadovėliais, interneto svetainėmis

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 46 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (4759 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dana
  • Valstybinio socialinio draudimo VSD pensijų sistema Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Valstybinio socialinio draudimo VSD pensijų sistema Lietuvoje. (2013 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybinio-socialinio-draudimo-vsd-pensiju-sistema-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 15:59
×