Valstybinis kainų reguliavimas referatas


Valstybės kainų reguliavimo atvejai ir pasekmės. Pasto kainu reguliavimas. Kainų ir konkurencijos valstybinis reguliavimas. Kainų reguliavimo priežastys ir pasekmės. Kokios kainu reguliavimo priezastys ir pasekmes. Kainu ir konkurencijos valstybinis valdymas. Maksimalioji kaina rinkoje. Valstybinio reguliavimo problema. Valstybinio reguliavimo itaka. Kas yra kainos reguliavimas.

Įžanga. Valstybinio kainų reguliavimo esmė ir metodai. Rinkos pusiausvyros pažeidimai vyriausybei nustatant minimaliąją ir maksimaliąją kainas. Minimalioji kaina ir jos taikymas. Maksimalioji kaina ir jos taikymas. Užsienio šalių valstybinio kainų reguliavimo raida ir ypatumai. Valstybinio kainų reguliavimo lietuvoje problemos. Išvados. Literatūra. Priedas. Pagrindiniai kursinio darbo tikslai. Supažindinti su valstybiniu kainų reguliavimu, jo įtaka rinkos pusiausvyrai. Paaiškinti rinkos pažeidimus, valstybei nustatant kainas. Išanalizuoti minimalaus atlyginimo pozityvias ir negatyvias puses. Subsidijų reikšmė valstybiniame kainų reguliavime.

Aprašymas: darbe nagrinėjami valstybinio kainų reguliavimo metodai ir jų įtaka rinkos pusiausvyrai, kainų reguliavimo raida ir ypatumai užsienkursiniame darbe pateikiama išsami valstybinio kainų reguliavimo įtakos rinkos pusiausvyrai analizė. Teorinėje dalyje atskleidžiamos rinkos valstybinio reguliavimo priežastys ir padariniai, pateikiama grafinė medžiaga, susieta su tiksliais ir aiškiais aprašymais; valstybės kišimosi į rinkos mechanizmą praktinė nauda iliustruojama gausiais pavyzdžiais, pagrindžiančiais šio reguliavimo būtinumą ir išryškinantį jo ydas bei neigiamą įtaką rinkos pusiausvyros susidarymui. Nagrinėjamos užsienio šalių ir Lietuvos valstybinio reguliavimo ypatybės bei skirtumai, taip pat atskiri prekių, kurių kainos reguliuojamos, atvejai. Siekdamos pateikti kuo išsamesnę kursinio darbo analizę, priede pateikiame elito nuomonę apie valstybėkursiniame darbe panaudota ekonomikos teorijos vadovėlių medžiaga, informaciniai internetiniai puslapiai, užsienio ir Lietuvių literatūra, remtasvalstybinis kainų reguliavimas yra svarbi valstybinio ekonomikos reguliavimo sistemos dalis. Kartu tai ir valstybės kontrolės dėl konkurencijos principų ir socialinės apsaugos sistema. Valstybinis kainų reguliavimas – tai vyriausybės turimų teisių ir materialinių galimybių panaudojimas, siekiant stabilizuoti arba pakeisti kainų lygį ir proporcijas.

Praktikoje valstybė pradeda reguliuoti kainas, atsiradus infliacinėms arba (retai) defliacinėms tendencijoms. Tokias tendencijas sukelia arba prekių deficitas, arba jų perteklius, gamybos kaštų augimas, taip pat mokesčių muitų, valiutinės, kreditinės, biudžetinės šalies politikos kitimas.

šiuo metu pagrindinė tiesioginio valstybės kišimosi į kainodarą priežastis yra didelis reprodukcijos proceso pažeidimas. Dabartinėmis aplinkybėmis susidaro sąlygos dideliems kainų nukrypimams nuo vertės ir daugybei disproporcijų, kurias įveikti be valstybinio įsikišimovalstybinio kainų reguliavimo mastas ir kryptis priklauso nuo besiklostančios rinkos situacijos, vyriausybės politikos ir konkrečių veiksnių įtakos kainodarai. Pavyzdžiui, netiesioginiai mokesčiai (akcizo, pridėtinės vertės ir kt. ) labai svarbūs kainodaroje, nes jie sudaro didelę lyginamąją kainos dalį. Šių mokesčių dalis įvairiose šalyse būna nuo iki 30%. Net nedidelis mokesčių padidinimas arba sumažinimas gali gerokai pakeisti prekės realizacinę kainą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2012 m.
  • 32 puslapiai (9271 žodžiai)
  • Valstybinis kainų reguliavimas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Valstybinis kainų reguliavimas referatas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybinis-kainu-reguliavimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:20
×