Vamzdinio korpusinio šilumokaičio projektavimas



Skaičiuojamojo-paaiškinamojo rašto turinys (pagrindiniai klausimai): įvadas, trumpas projektuojamo objekto aprašymas, skaičiavimai naudojant šilumos balanso lygtis, konstrukciniai bei hidromechaniniai skaičiavimai, saugios eksploatacijos aprašas, literatūros sąrašas.
Grafinės medžiagos išvardinimas: aparato cheminėje technologijoje apdorojamas medžiagas dažnai reikia šildyti. Šios medžiagos gali būti įvairios agregatinės būsenos (kietos, skystos, dujinės). Šildoma specialiuose prietaisuose, vadinamuose šilumokaičiais. Šilumokaičiai - tai tokie aparatai, kuriuose šiluma iš vienos medžiagos perduodama kitai. Ta medžiaga, kuri atiduoda šilumą, vadinama šildančiuoju agentu, o ta, kuri perima šilumą, - šildomuoju agentu. Jeigu šilumokaičio paskirtis šildyti medžiagą, tai jis vadinamas šildytuvu, jeigu išgarinti, - garintuvu, jeigu kondensuoti, - kondensatoriumi. Tokį šilumokaitį, kuriame agentai vienas kitą liečia, priimta vadinti maišymosi šilumokaičiu. Jeigu agentai atskirti sienele, toks šilumokaitis vadinamas paviršiniu. Tas paviršius, pro kurį iš šildančiojo agento perduodama šiluma šildomajam, vadinamas aparato šildomuoju paviršiumi. Jeigu šilumokaita tarp agentų ir sienelės vyksta per savus atskirus paviršius, tai toks šilumokaitis vadinamas rekuperaciniu. Tuo atveju, kai tą patį paviršių pakaitomis apiplauna tai šildantysis, tai šildomasis agentas, turėsime regeneracinį šilumokaitį. Agentas gali būti šildomas garais, aukštos temperatūros skysčiais, karštomis dujomis, elektros srove.
šildytuvas yra toks šilumokaitis, kurio paskirtis pašildyti medžiagą iki reikiamos temperatūros. Šildytuvai kaip šilumokaičiai, gali būti skirstomi įvairiai, pagal šildomojo paviršiaus formą, šildymo pobūdį, šildančiojo akorpusiniai šildytuvai yra plačiausiai naudojami. Tai vamzdžių pluoštas suvirintame iš geležies lakštų cilindriniame korpuse. Tai vamzdžių galai įtvirtinti į rėtines plokštes. Jeigu didesnis temperatūrų skirtumas ir ilgesni šildytuvai, reikia arba korpuse įrengti kompensatorių, arba pastoviai įtvirtinti tik vieną rėtinę plokštę, arba panaudoti lenktus vamzdžius. Šio tipo šildytuvai gali būti statomi vertikaliai, arba horizontaliai. Kad greičiau tekėtų agentai, ertmėje tarp vamzdžių daromos pertvaros. Korpusiniuose šildytuvuose naudojami įvairūs agentai ir įvarūs slėgiai. Korpusiniai šildytuvai yra kompaktiški, jiems reikia mažo metalo, patogu išvalyti vamzdžius iš vidaus, dėl to jie plačiai naudojami cheminėje technologijoje.
- Microsoft Word 124 KB
- 2012 m.
- 20 puslapių (2473 žodžiai)
- Universitetas
- Miglė
-