Vamzdynai


Vandentekio vamzdynams naudojamos medžiagos. Įvadas. Vandentiekis. Vandentakiai. Vamzdžiai ir vamzdynai. Vandentekio tinklo armatūra ir įrenginiai. Uždarymo ir reguliavimo armatūra. Vandens ėmimo armatūra. Apsauginė armatūra. Vandentekio tinklo šuliniai. Pastatų vandentiekio vamzdžiai ir jungliai. Pastatų vandentiekio armatūra. Išvados. Medžiagų analizė. Plienas. X. X cheminė sudėtis. X fizinių ir cheminių savybių charakteristikos. X mechaninių savybių charakteristikos. Legiruotųjų plienų technologinės savybės. X galimos panaudojimo sritys. Lydinių žymėjimai pagal kitų valstybių standartus. Plienas мнц. Literatūros sąrašas.

Vandentieka vadinamas nuolatinis tinkamos kokybės vandens tiekimas įvairiems vandens vartotojsams.

Vandentiekiu vadinamas inžinerinių įrenginių ir priemonių kompleksas vandeniui išgauti, ruošti ir tiekti kokybišką vandenį.

Vandentekos tikslas – nuolat aprūpinti vartotojus kokybišku vandeniu, kuris yra neįkainojama vertybė. Be jo nėra gyvybės. Žmogus be vandens gali išgyventi tik keletą dienų. Be vandentekio jis, žinoma, gyventi gali, tačiau žymiai geriau, kai iš čiaupo bute teka kokybiškas vanduo, kuris gamtoje be papildomo paruošimo ne visur aptinkamas.

Vandentiekis taip pat duoda nemažą ekonominė naudą: kokybiškesnį įmonių produkcija, mažesnė savikaina ir darbo jėgos sąnaudos.

Pagrindiniai vandens tiekimo veiksmai yra: 1) vandens ėmimas; 2) vandens kėlimas; 3)vandens ruošimas; 4) vandens transportavimas, saugojomas ir skirstymas.

Atsparumo korozijai, dilimui, naudojimo žemoje ar aukštoje temperatūroje ir daugelio kitų savybių požiūriu geležis ir daugelis paprastų geležies lydinių yra netinkamos medžiagos, nes jos ore rūdija, rūgštyse koroduoja ar pasidengia nuodegomis plieną kaitinant krosnyse. Parinkę įvairius legiravimo elementų derinius, mokslininkai sukūrė daugybę plienų rūšių, kurie jūros vandenyje nerūdyja, atsparūs konsentruotosioms rūgštims, paviršinės nuodegos nesusidaro net iki 1100 C temperatūros, tinkami naudoti superžemoje temperatūroje, pasižymi dideliu kietumu, atsparumu dilimui, skvarbiajai radiacijai ir kt.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2904 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Vamzdynai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vamzdynai. (2012 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vamzdynai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 19:22
×