Vandenilinis kuras ateities transporte


Įvadas. Naftos ištekliai. Aplinkos užterštumas. Vandenilinis kuras. Kaip veikia vandenilinio kuro kasetės. Išvados. Literatūra. Įvadas. Naftos ištekliai. Aplinkos užterštumas. Kaip veikia vandenilinio kuro elementai. Išvados. Literatūra.


Jau daugiau nei 100 metų automobiliai yra su mumis. Per šimtmetį jie tapo nepakeičiama susisiekimo priemone. Dabar pasaulyje yra apie 400 mln. automobilių, o 2030m. jų turėtų būti virš milijardo.

Dabar automobilis jau yra neatsiejama žmonių gyvenimo dalis, mes neįsivaizduojame kitos tokios patogios ir palyginti nebrangios susisiekimo priemonės. Todėl ir besivystančiose šalyse, vienas labiausiai geidžiamų daiktų yra automobilis. Tačiau, automobilių skaičiaus didėjimas, atnešė ir daugybę problemų. Didelė oro tarša, užgrūstos gatvės, automobilių avarijos ir daugybė kitų.

Todėl automobilių gamintojai investuoja į įvairias naujoves, pasirodo vis nauji, tobulesni automobilių tipai. Didinamas automobilių taupumas, ekologiškumas, saugumas, patogumas ir t.t.

Automobiliai suvartoja labai daug energijos, daug daugiau nei visa pramonė kartu sudėjus. Pavyzdžiui automobiliai sunaudoja apie 90% visos energijos JAV, apie 80% vakarų Europoje ir netoli 60% Japonijoje.

Yra paskaičiuota, kad netgi pritaikius visas taupumo priemones, naftos užteks daugiausiai 40 metų. Čia matosi kiek naftos dar yra likę ir kiek jau išgauta:

Taigi, jau dabar esame suvartoję didelę dalį naftos išteklių. Kadangi naftos kiekis vis mažėja, o paklausa didėja, neišvengiamai kyla naftos ir jos produktų kainos. Todėl gamintojams ir vartotojams vis patrauklesnės atrodo alternatyvaus kuro idėjos.

Todėl labai tikėtina, kad mes nesulauksime visiško naftos sunaudojimo, tiesiog anksčiau, nei pasibaigs nafta, atsiras priimtinesnis kuro šaltinis.

Automobiliai ne tik sunaudoja didžiausią energijos dalį, bet ir labai teršia atmosferą. Užterštumas sukelia begalę problemų, tai atsiliepia žmonių sveikatai, greitina šiltnamio efektą tuo prisideda prie visuotinio atšilimo.

Pirmos naujos vandenilio energetikos kregždės: vandenilio užpildymo stotis ir eksperimentinis reisinis autobusas varomas vandeniliu Reikjavike (Islandija) (Foto: Hreinn Magnusson)

Kas bus, kai žemėje išseks naftos ir anglies atsargos? Šiuo metu mokslininkai jau žino atsakymą į šį klausimą. Netolimoje ateityje mums žinomus angliavandenius pakeis ekologiškai švarus ir nesibaigiantis kuras – vandenilis.

Vandenilio energetika, tai elektros ir šilumos gavimas naudojant vandenilį. Paprasčiausias pavyzdys: jei per vandenį paleisime elektros srovę, tai jis suskils į deguonį ir vandenilį.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 855 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1991 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Vandenilinis kuras ateities transporte
    10 - 2 balsai (-ų)
Vandenilinis kuras ateities transporte. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandenilinis-kuras-ateities-transporte.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:16
×