Vandenilis, jo savybės ir transportavimas


Chemijos referatas.

Įvadas. Vandenilio cheminizės, fizikinės savybės bei pritaikymas. Fizikinės savybės. Cheminės savybės. Pritaikymas. VandEnilio gamyba ir gavyba. Vandenilio gavyba. Vandenilio gavyba iš angliavandenilių. Garų kaupčiavimo. Anglies monoksido gazifikavimo metodas. Biologinė gavyba. Vandens elektrolizė. Aukštos temperatūros elektrolizė. Termocheminė gavyba. Vandenilio transportavimas ir laikymas. Laikymas suspaustame būvyje. Suskystintas vandenilis. Laikymas kietame būvyje. Pervežimas. Tiekimas vamzdynu. Vietinė gamyba. Vendenilio pavojingumas žmogui. Kaip veikia sieros vandenilis? Kaip suteikti paglbą apsinuodijusiajam? Poveikis žmogui. Pirmosios pagalbos priemonės. Išvados. Šaltiniai.


3Skysto H2 tankis virimo temperatūroje 0,07

8Specifinė šiluma, kai medžiagos tūris pastovus 20,37 J

11Disociacijos į atomus šiluma 433,6 kJ/mol

Mūsų supergalingiems nuolatinės srovės generatoriams šaldyti naudojamas vandenilis.

1.elektrolizuojant vandenį 2H2O(s) → 2H2(d)+O2(d)

2.metaną veikiant H2O garais CH4(d)+H2O(s) →CO+3H2

2.2 Vandenilio gavyba iš angliavandenilių

2.4 Anglies monoksido gazifikavimo metodas

Vandens elektrolizės metu elektros srovė leidžiama per vandenį, kuris skaidosi į deguonį ir vandenilio dujas. Proceso metu visi 100 % elektros energijos nėra paverčiami chemine vandenilio energija. Energijos nuostoliai atsiranda kadangi jonai pernešantys elektrą turi judėti įkaitindami vandenį. Kai kurie tvirtina pasiekę 50–70 % efektyvumo, tuo tarpu kiti - 80–94 %. Šie skaičiai nenurodo energijos sunaudotos elektros gamybai nuostolio. Įskaičiuojant energiją sunaudojamą elektros gamybai vandenilio gavybos efektyvumas būtų apie 25–45 %.

A(+) 2H2O -> O2(d)+4H(teigiami jonai)+ 4e - oksidacija

K(-) 2H2O + 2e -> H2(d)+ 2OH(neigiami jonai) - redukcija

4.2 Kaip suteikti paglbą apsinuodijusiajam?

Labiausiai pavojingos medžiagos savybės: atviroje erdvėje nėra pavojingas. Pasižymi silpnu narkotizuojančiu poveikiu. Esant didelėm koncentracijoms pavojingas. Garai sukelia dirginantį poveikį gleivinei, odai. Susikaupia žemumose. Poveikio organizmui keliai: Pažeidžiamos žmogaus sistemos ir organai; Centrinė ir periferinė nervų sistemos, širdieskraujagyslių sistema, kvėpavimo sistema, kepenys, inkstai. Pastebimi simptomai ir požymiai: Įkvepiant: Galvos skausmas, silpnumas, pykinimas, dusulio pojūtis, padidėjęs mieguistumas, užesys ausyse, galūnių drebėjimas. Patekus ant odos skysčiui: gali įvykti odos audinių nušalimas: jautrumo praradimas, odos paraudonavimas, puslių atsiradimas. Įvykus ketvirto laipsnio nudegimui: audinių apmirimas. Patekimas į akis: akies obuolio paraudimas, rainelės apšalimas.

Asmeninės apsaugos priemonės Cheminio užteršimo židinyje: autonominis kvėpavimo aparatas, kostiumas, apsaugantis nuo nuodingų dujų ir aerozolių, guminiai batai, pirštinės. Evakuacijai iš cheminio užteršimo aplinkos: pramoninė filtruojanti dujokaukė arba puskaukė su “B” tipo filtru. Neturint dujokaukės arba puskaukės naudoti vatos ir marlės raištį, sudrėkintą 2 % geriamos sodos tirpalu. Poveikis žmogaus organizmui Stipriai veikianti nuodinga medžiaga. Įkvėpus 1 mg/l ir didesnes dujų koncentracijas galima labai staigi mirtis dėl kvėpavimo sustojimo, o kartais ir dėl širdies paralyžiaus. Tai stiprus nuodas paralyžiuojantis centrinę nervų sistemą. Priprantama prie kvapo, todėl apsinuodyti galima nepajutus didesnių koncentracijų. Apsinuodijimo požymiai: galvos skausmas, gleivinės dirginimas, metalo skonis burnoje, ašarojimas, skausmas krūtinėje, sustiprėjęs širdies plakimas, dusulys, pykinimas, vėmimas, viduriavimas.

Vandenilis yra labai naudinga cheminė medžiaga, tačiau tuo pačiu metu ir labai nestabili. Jeigu mokslininkai pavyktu išnaudoti visas vandenilio galimybes tada mum nebereiktų naudoti branduolinio kuro, naftos, važinėtumėmė su vandeniliu varomais automibliai , kurie jau ir dabar yra gaminama , bet dar nėra labai paplitę dėl riziko. Jei mokslininkai sugebės pažaboti vandenilį ir išnaudoti jį 100% mes nustosimes teršti gamta ir mūsų planeta pradės atsigauti nuo visų nuodingų medžiagų. Tačiau mokslininkai vis dar vargsta su vandenilio pažabojimu ir jo rizikos žmogui panaikinimams. Taigi, manome, kad ateityje galėsi išnaudoti vandenilį visų 100%.

  • Chemija Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Lukas
  • 13 puslapių (2616 žodžių)
  • Chemijos referatai
  • Microsoft Word 37 KB
  • Vandenilis, jo savybės ir transportavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vandenilis, jo savybės ir transportavimas. (2016 m. Balandžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/vandenilis-jo-savybes-ir-transportavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:25