Vandens agregatinės būsenos ir jų tyrimas


Vandens busena. Vanduo ir jo agregatines busenos.

Skystoji vandens agregatinė būsena vanduo –. Kietoji vandens agregatinė būsena. Ledo jėga. Ledo rūšys. Dujinė vandens agregatinė būsena Vandens garai. Vandens virimas su įvairiais priedais. Šio tyrimo išvada. Vandens šaldymas su įvairiomis priemaišomis Tyrimas. Priemaiša Užšalo.

Lydymasis - tai kietos medžiagos virsmas skystąją. Temperatūra, kurioje lydosi medžiaga, vadinama lydymosi temperatūra. Šilumos kiekis, kurio reikia 1 kg kietosios medžiagos paversti skysčiu jos lydymosi temperatūroje, vadinamas savitąja lydymosi šilumas. Savitoji lydymosi šiluma žymima graikiška raide λ ir matuojama džauliais kilogramui : [λ] = 1 J/kg.

Lydymosi šilumos apskaičiavimas : Q = λm

Kietėjimas – skystos medžiagos virsmas kietąja. Temperatūra, kurioje kietėja medžiaga, vadinama kietėjimo temperatūra. Kai medžiaga lydosi ar kietėja, kinta jos tūris. Daugelio lydomų kūnų tūris didėja, o kietėjančių – mažėja. Vanduo yra išimtis. Sušalusio į ledą vandens tūris padidėja apie 10%. Ledo tankis mažesnis negu vandens, todėl jis plaukia, o ne skęsta.

Kietėjimo šilumos kiekio apskaičiavimas : Q = λm

Vanduo verda prie 100°C ir šala prie 0°C.

Vanduo turi tris agregatines būsenas : kietąją, skystąją ir dujinę.

Vandens tankis - 1 000 kg/m³ 4°C temperatūroje.

Vanduo susideda iš dviejų vandens atomų ir vieno deguonies atomo.

Vandens molinė masė - 18,0153 g/mol.

LEDAS - kietoji vandens agregatinė būsena. Stovinčiame gėlame vandenyje ledas pradeda formuotis 0°C temperatūroje. Esant tokioje temperatūroje ledo tankis yra 917 kg/m³ 0°C temperatūroje. Vandens tankis, skirtingai nuo kitų skysčių, šaldant didėja. Ledas yra mineralas. Jis susideda iš vieno deguonies atomo ir dviejų vandenilio atomų. Ledo cheminė formulė yra H-O-H. Kietuosiuose kūnuose molekulės yra išsidėsčiusios be tarpų, glaudžiai. Kietųjų kūnų forma ir tūris yra pastovus.

  • Microsoft Word 4478 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1440 žodžiai)
  • Andrius
  • Vandens agregatinės būsenos ir jų tyrimas
    8 - 4 balsai (-ų)
Vandens agregatinės būsenos ir jų tyrimas. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-agregatines-busenos-ir-ju-tyrimas.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 22 d. 07:00
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema