Vandens chemijos ir mikrobiologijos laboratoriniai darbai


Vandens chemija ir mikrobiologija. Mekv/l mmol/l vanduo kietumas. Vandens kietumas milimoliais litre.

Chemijos laboratorinis darbas. Bendrojo vandens kietumo nustatymas. Teorinė dalis. Vandens vertinimas pagal bendrąjį kietumą. Metodo esmė. Trukdantys veiksniai. Reagentai. Indikatorius eriochromo juodasis. Amoniakinis buferinis mišinys. Darbo eiga. Rezultatų skaičiavimas. Bendrasis vandens kietumas (bk) išreiškiamas miliekvivalentais viename litre (mekv/l). Bendrasis vandens kietumas išreiškiamas milimoliais viename litre (mmol/l). Išvados. Literatūros šaltiniai.


Vanduo, kuriame yra ištirpusių kalcio ir magnio druskų, vadinamas kietu. Kietumas, kurį sudaro kalcio ir magnio hidrokarbonatai, yra vadinamas karbonatiniu ir laikinuoju. Vandenį kaitinant kalcio ir magnio hidrokarbonatai skyla ir nusėda ant indų sienų.

Kietumas, kurį sudaro kalcio ir magnio sulfatai, chloridai ir kitos druskos, yra vadinamas pastoviuoju ir vandenį virinant nepašalinamas. Bendrasis kietumas yra lygus laikinojo ir pastoviojo sumai. Paprastai vandens kietumas išreiškiamas kalcio Ca2+ ir Mg2+ milimolių skaičiumi viename litre vandens (mmol/L).

Vandens chemijos ir mikrobiologijos laboratoriniai darbai. (2013 m. Gegužės 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/vandens-chemijos-ir-mikrobiologijos-laboratoriniai-darbai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:50