Vandens dezinfekavimas skaidrės


Vandens dezinfekavimas. Dezinfekavimu siekiama panaikinti infekcinių ligų plitimo per vandenį galimybę. Vandens dezinfekavimo metodai. Skirstomi į keturias. Naudojant stiprius oksidatorius chlorą ir jo junginius. Dezinfekavimas chloru. Vandeniui dezinfekuoti naudojamas chloras ir jo junginiai. Chloro vanduo ruošiamas ir seikėjamas chloratoriais. Chloras labai nuodingas. Apsinuodijęs žmogus kosti, dūsta. Atsižvelgiant į gamtinio vandens savybes. Elektroliziniai vandens dezinfekavimo įrenginiai. Vartojimo vietoje išgaunant dezinfekcinį chloro junginių tirpalą. Vidutinio našumo vandens ruošyklos gali būti aprūpinamos natrio hipochlorito tirpalu.


Skirstomi į keturias grupes: Dezinfekavimas stipriais oksidatoriais Fizikinias Oligodinaminias Terminias Gali būti klasifikuojami į reagentinius (dezinfekavimas stipriais oksidatoriais ir oligodinaminis metodas) ir bereagenčius (fizikiniai ir terminiai).

Naudojant stiprius oksidatorius: chlorą ir jo junginius, jodą, ozoną, kalio permanganatą ir kt. Stiprūs oksidatoriai, veikdami bakterijų fermentus, jas sunaikina. Fizikiniai metodai – tai vandens švitinimas baktericidiniais spinduliais, apdorojimas ultragarsu. Oligodinaminiam metodui naudojami taurieji metalai: sidabras, platina ir kt.. Terminis metodas – tai vandens virinimas.

Vandeniui dezinfekuoti naudojamas chloras ir jo junginiai, kurie turi veikliojo chloro (natrio hipochloritas, kalcio hipochloridas,chloro dioksidas). Chloro dozė nustatoma technologine analize, laikantis reikalavimo, kad vartotoją pasiekusiame vandenyje liktų 0,3- 0,5 mg/L. Dabar skystasis chloras tiekiamas plieniniuose balionuose ar statinėse.

Chloro vanduo ruošiamas ir seikėjamas chloratoriais. Šie tirpina vandenyje nustatytą chloro dujų debitą.

  • MS PowerPoint 1317 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (380 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Vandens dezinfekavimas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Vandens dezinfekavimas skaidrės. (2019 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-dezinfekavimas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 14:04
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo