Vandens gerinimo įrenginių komplekso ekonominis pagrindimas


Ekonomikos kursinis darbas. Įrenginių ir medžiagų sąmata. Vandens gerinimo įrenginių statybinė vertė. Išlaidos eksploataciniam personalui. Įrenginių nusidėvėjimas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Projekto esmė. Įrenginių ir medžiagų specifikacija bei sąmata. Suvestinė statybos kaina. Metinės eksploatacinės išlaidos. Išlaidos eksploataciniam personalui. Išlaidos reagentams. Išlaidos už elektros energiją. Siurbliui sukti reikalinga galia. Siurblio variklio galia. Siurbliams sukti sunaudotas elektros energijos kiekis. Elektros energijos sunaudojimas pastatų apšvietimui. Išlaidos instaliuotai galiai. Transporto išlaidos. Įrenginių nusidėvėjimas. Išlaidos einamajam remontui. Išgauto, paruošto ir patiekto 1m3 vandens savikaina. Išvados. Literatūra. Priedai.


Vandens paruošimo schema priklauso nuo vartotojų keliamų reikalavimų paruošto vandens kokybei. Iš giluminių gręžinių tiekiamas žalias vanduo neatitinka HN : 2003 keliamų reikalavimų todėl buvo projektuojamas vandens gerinimo įrenginių kompleksas. Vandens gerinimo metu turi būti pašalinti iš žalio vandens per dideli vandenilio sulfido kiekiai bei geležies ir mangano junginiai.

Šiame kursiniame projekte nustatoma paruošto tiekti vartotojams išvalyto vandens savikaina remiantis vandenvietėje naudojamais įvairiais įrenginiais, medžiagomis, pastatų statybinėmis vertėmis, personalui skirtomis išlaidomis bei kitomis papildomomis išlaidomis.

Projekte apskaičiuojamos Šiaulių gyvenvietės vandens gerinimo įrenginių komplekso išlaidos pagal naudojamus vandens gerinimo įrenginius su skirtingomis išteklių sąnaudomis bei kainomis. Kursiniame projekte atliekami techninio objekto ekonominiai skaičiavimai, pagal juos nustatomos ir pateikiamos bendros vandens gerinimo komplekso ekonominės sąnaudos.

3. Apskaičiuoti metines eksploatacines išlaidas: personalui, reagentams, elektros energijai, transportui, įrenginių nusidėvėjimui, ir einamajam remontui;

Šiame kursiniame projekte yra nustatomos bendros vandens gerinimo komplekso ekonominės sąnaudos. Tai atliekama remiantis projektuojamais vandens gerinimo įrenginiais gyvenvietėje, kurioje gyventojų maksimalus geriamojo vandens poreikis yra 7000 m3/d. Vanduo gyvenvietei tiekiamas iš giluminių gręžinių. Tokiame vandenyje yra per didelis vandenilio sulfido, geležies ir mangano junginių kiekiai. Vanduo su tokiais rodikliais gali sukelti pavojų žmonių sveikatai. Todėl yra komplektuojamas vandens gerinimo kompleksas, kurį sudarys vandens tiekimo tinklų, įrenginių ir medžiagų specifikacija ir sąmata, statybos išlaidos, eksploatacinės išlaidos. Išvalytas vanduo turi atitikti HN 24:2003 keliamus reikalavimus.

Komplektuojant vandens gerinimo kompleksą, esmė sujungti įvairias veiklos srities susidariusias išlaidas. Tai yra išleisti pinigai už įsigytas prekes, žaliavas, paslaugas. Ir apskaičiuoti sąnaudas, kurios yra nustatomos kai galutinis produktas yra parduodamas ar suteikta paslauga, šiuo atveju tai nustatyta išvalyto vandens savikaina.

Planuojant vandens gerinimo įrenginių komplekso pigesnę statybą ir technologinių įrenginių ilgesnį eksploatavimą visi tehnologiniai įrenginiai bei pagalbinės patalpos išdėstomi viename pastate arba greta esančiame pastate [4].

Vandens gerinimo įrenginių pastate projektuojami 4 atvirieji filtrai. Taip pat įvairaus ilgio bei skersmens vamzdžiai jungiantys įvairius vandens gerinimo įrenginius. Prieš vamzdžius, po ar į pačius vamzdžius, kuriais yra paduodamas ir nuvedamas filtratas montujama – sklendės, flanšinės alkūnės, flanšinis trišakis, flanšinis keturšakis, flanšinis perėjimas. Filtrų praplovimui naudojamas bokštas. Išvalytas vanduo bus paduodamas į du rezervuarus. Projekte naudojamas vienas siurblys, tačiau projektuojami du, kad būtų užtikrintas pastovus vandens tiekimas.

Vandens dezifekavimo įrenginiai išdėstyti atskirame pastate – chloratorinėje. Joje atliekamas vandens dezifekavimas natrio hipochloritu. [4]

Vandens tiekimo tinklų ir medžiagų sąmatos kainos buvo renkamos atsižvelgiant į optimaliausią kainą iš didelės pasiūlos.

Atvirųjų filtrų praplovimui naudojamas vandens bokštas dėl galimybės bokšto rezervuarą užpildyti vandeniu naktį, kai pigesnė energija.

Suvestinę statybos kainą sudarys filtro pastato statybos kaina, lauko vandentiekio tinklų montavimo kaina, lauko dangų atstatymo kaina ir įrenginių ir medžiagų sąmatinė vertė.

Į filtro pastatą turi sutilpti daug įvairiausių vandens gerinimo įrenginių , todėl pastato statybos išlaidos yra didelės.

 • Ekonomika Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Akvilė
 • 19 puslapių (3076 žodžiai)
 • Kolegija
 • Ekonomikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 65 KB
 • Vandens gerinimo įrenginių komplekso ekonominis pagrindimas
  10 - 5 balsai (-ų)
Vandens gerinimo įrenginių komplekso ekonominis pagrindimas. (2016 m. Sausio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/vandens-gerinimo-irenginiu-komplekso-ekonominis-pagrindimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 07:42