Vandens ir druskų homeostazė


Inkstų vaidmuo. vandens ir druskų pusiausvyroje. Inkstų reikšmė organizmui Nefrono. Inkstų reikšmė organizmui. Inkstai filtruoja kraują, šalina vandens perteklių. Nefrono sandara. Nefronai – mikroskopinės struktūros, kurios išsidėsčiusios žievėje. Filtracija (pirminio šlapimo susidarymas). Dėl įtekamosios ir ištekamosios arteriolės spindžių skirtumo kapiliarų kamuolėlyje yra aukštas kraujo spaudimas. Reabsorbcija (įsiurbimas). Pirminis šlapimas teka į proksimalinį (artimąjį) vingiuotąjį kanalėlį. Išskyrimas. Antrinis šlapimas patenka į Henlės kilpą. Dykumoje ir vandenyje gyvenančio vandens ir druskų reguliavimas. Sausringų vietų gyvūnų šlapimas labai koncentruotas ir jo mažas kiekis. Inkstų sutrikimai. Šlapime neturi būti randama gliukozės.


Inkstų reikšmė organizmui Nefrono sandara Filtracija Reabsorbcija (įsiurbimas) Išskyrimas Dykumoje ir vandenyje gyvenančio vandens ir druskų reguliavimas Inkstų sutrikimai.

Inkstai filtruoja kraują, šalina vandens perteklių, šlapalą, šiek tiek druskų, amoniako, šlapimo rūgšties. Juose iš atneštų šalintinų medžiagų susidaro šlapimas. Inkstai priklauso šlapimo šalinimo sistemai. Šlapimo išskyrimui svarbiausia inksto dalis yra žievė, nes ten išsidėstę yra nefronai.

Dėl įtekamosios ir ištekamosios arteriolės spindžių skirtumo kapiliarų kamuolėlyje yra aukštas kraujo spaudimas. Dėl aukšto kraujo spaudimo, vyksta kraujo plazmos filtracija – mažos molekulės ( vandens, druskų, šlapimo rūgšties, šlapalo, kreatinino ir maisto medžiagos – gliukozė ir aminorūgštys) pereina pro kapiliarų kamuolėlio sienelę į Baumano kapsulę. Tai, kas pateko į Baumano kapsulę yra filtratas arba pirminis šlapimas. Į Baumano kapsulę nepatenka baltymai, kraujo kūneliai, nes jie per dideli.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 938 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (375 žodžiai)
  • Ugnė
  • Vandens ir druskų homeostazė
    10 - 8 balsai (-ų)
Vandens ir druskų homeostazė. (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-ir-drusku-homeostaze.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:17
×