Vandens ištekliai. užterštumas ir taupymas


Ekologijos referatas. Įvadas. Vanduo biosferoje. Vandens ištekliai. Vandens ištekliai Lietuvoje. Vandens išteklių naudojimas. Vandens vartojimas ir taupymo būdai. Nutekamasis vanduo, jo užterštumas ir valymas. Vandenų tarša ir pasekmės. Vandens taršos mažinimo būdai. Išvados. Literatūra.


Vandens niekuo negalima pakeisti – kaip galima beveik visas kitas žaliavų ir kuro rūšis. Vandenį gali pakeisti tik vanduo.

Be vandens nėra gyvybės. Vienoje knygoje vaizdingai pasakyta, kad vanduo yra Žemės kraujas. Sužeistajam dažnai gresia mirtis, jeigu jis praranda daug kraujo. Ligoniui gresia mirtis, kai jo kraujas nebegali atlikti savo funkcijų. Šiandien panašiai darosi ir su vandeniu. Vandens nepakanka tenai, kur jo labai naudojama arba jis pasidarė netinkamas gerti.

Žemės sausumos plotas yra beveik 150mln. km2, o vandens – 362mln. km2. Vandens yra labai daug mūsų planetoje, tačiau vistiek turime jį saugoti, neteršti ir stengtis, kad neterštų kiti, taupyti jį, nes vanduo atlieka labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime, jį naudojame įvairiose srityse, pradedant kasdienine buitimi, baigiant pasaulio pramone. Su vandeniu taip pat susijusi žuvininkystė, hidroenergetika, žemės ūkis ir vandens transportas. Dėl nuolatinės vandens apytakos gamtoje formuojasi Žemės klimatas, paviršius. Vanduo yra svarbus ne tik žmogui. Jis yra sudėtinė dalis visos gyvosios gamtos, visų gyvų organizmų medžiagų apykaitos ir egzistavimo pagrindas.

Labai svarbu, kad vandens išteklių kaupimo būtų kuo didesnis, o naudojimo sąnaudos būtų kiek galima mažesnės. Reikia stengtis išdaudoti vandens išteklius kuo naudingesnėms reikmėms.

  • Ekologija Referatai
  • 2013 m.
  • Renatas
  • 15 puslapių (2826 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ekologijos referatai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Vandens ištekliai. užterštumas ir taupymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vandens ištekliai. užterštumas ir taupymas. (2013 m. Birželio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/vandens-istekliai-uzterstumas-ir-taupymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:25