Vandens ištekliai


Upės baseino vandens išteklių spera. Pavirsinio vandens monitoringas skaidrem. Pavirsinio vandens salinimas gyvenvietese. Skaidres apie vandens isteklius. Vandens istekliai rekreacijai. Pagrindiniai chemijos skiačiavimai. Vandens istekliu naudojimas. Vandens turizmo istekliai. Upes tarsos nustatymas. Tvenkinių vandens išleistuvų projektavimas.

Įvadas. Aitros upės baseino gamtinės sąlygos ir hidrografinis tinklas. Jūros baseino fiziniai geografiniai ir klimato veiksniai. Upės morfometriniai rodikliai ir hidrografinis tinklas. Upės baseino paviršinio ir požeminio vandens ištekliai. Aitros upės baseino paviršinio vandens ištekliai. Metų paviršinio vandens išteklių skaičiavimas. Paviršinio vandens išteklių pasiskirstymas per metus. Upės baseino požeminio vandens ištekliai. Hidroenergetika ir gamtosauginis debitas. Hidroelektrinės galios skaičiavimas. Gamtosauginis debitas. Upės baseino vandens išteklių naudojimas. Vandens naudotojai. Gyventojų vandens vartojimas ir nuotekų kiekis. Vandens vartojimas ir nuotekų kiekis gamybiniuose objektuose. Vandens vartojimo ir nuotekų kiekis aptarnavimo komplekse. Drėkinimui reikalingas vandens kiekis. Upės vandens kokybė. Pagrindiniai vandens kokybės rodikliai. Upių taršos šaltiniai. Nuotekų išleistuvų projektavimas. Nuotekų valyklos parinkimas. Upės taršos koncentracijos nustatymas. Nuotekų valyklų su augalų grunto filtrais skaičiavimas. Pirmoji valymo pakopa. Antroji valymo pakopa. Upės baseino vandens išteklių apsauga. Paviršinio vandens telkinių apsauga nuo sutelktosios taršos. Paviršinio vandens telkinių apsauga nuo pasklidosios taršos. Požeminio vandens apsauga. Naudota literatūra.

Mano manymu, reikia susirūpinti vandens ištekliais ir jį taupyti. Nesvarbu, kad dabar jo turime užtektinai ir laistome jį kur reikia ir nereikia, reikia žvelgti į ateitį. Kas bus po 100 metų ar daugiau, kai mūsų veikla pakeis upių kryptis, kai pramonė savo teršalus išleis į tekantį vandenį, žmonės vandens tėkmę naudos tik kaip šiukšlėms neleisti toliau nuo savęs. Jau dabar tai vyksta ir tai man kelia nerimą. Su kiekvienais metais pastebiu, kad mano mėgiamos maudyklos tapo kitokios, pakrantėse mėtosi šiukšlės, vanduo praranda skaidrumą, o pagauta žuvis kitokia. Visi šie pokyčiai atsirado dėl žmogaus egoizmo, svarbu jam gerai, o nuo gamtos stengiasi nusisukti.

Šiame kursiniame darbe bus atsižvelgta į šias problemas, siekiama, kad upės vanduo būtų panautotas teisingai nekenkiant aplinkai. Analizuojama Aitros upės baseino sąlygas, apskaičiuota baseino paviršinio ir požeminio vandens išteklius, nuotekų kiekį gyvenvietėse bei kiti veiksniai, kurie patenka į upę.

Šio darbo tikslu įvardinčiau tai, kad visi atlikti skiačiavimai ir analizės yra upės gero vartojimo atspindys, bei pavyzdys kaip reiktų naudoti kitas upes tinkamai sukeliant minimalia žalą vandenims.

  • Microsoft Word 146 KB
  • 2012 m.
  • 36 puslapiai (7664 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Vandens ištekliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vandens ištekliai. (2012 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-istekliai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 06:08
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo