Vandens kietumas ir jo pašalinimas (2)


Vandens kietumas ir jo pašalinimas. Literatūrinė apžvalga. Formulės. Vandens bendrasis šarmingumas A. Bendrasis vandens kietumas BK. Darbo tikslas. Išmokti nustatyti vandens laikinąjį, pastovųjį ir bendrąjį kietumus. Nustatyti, kokią dalį bendrojo kietumo sudaro kalcio jonai ir kokią – magnio jonai. Darbo priemonės ir reagentai. Biuretės, piltuvėlis, matavimo cilindras, matavimo kolbutė, Erlenmejerio kolbutė, grįžtamasis vandens šaldytyvas su kamsčiu, elektrinė plytelė. Darbo eiga A var. Karbonatinio vandens kietumo nusatymas. Bendrojo vandens kietumo nustatymas. Pastoviojo vandens kietumo nustatymas. Vandens bendrasis šarmingumas A. Bendrasis vandens kietumas BK. Pastovusis vandens kietumas PK. Išvados. Naudota literatūra.

N1 – titruojant naudotos HCl tirpalo molinė ekvivalentų koncentracija (normalingumas);

Matavimo kolbute tiksliai pamatuojame 100mL tiriamojo vandens, įpilame į švarią kūginę kolbutę, užkimšame kamščiu, kuriame įstatytas grįžtamasis vandens šaldytuvas. Nestipriai atsukame šaldytuvo vandens čiaupą, kad cirkuliuodamas vanduo aušintų ir kondensuotų viriamojo vandens garus. Viriname 20min. Kol vanduo verda, nustatome bendrąjį vandens šarmingumą A : į kūginę kolbutę įpilame 100mL naujo tiriamojo vandens ir įlašiname 4 lašus metiloranžo indikatoriaus ir tiruojame 0,1N HCl tirpalu, iki spalva tampa oranžine.

Tada vandenį atvėsiname iki kambario temperatūros po šalto vandens srove. Susidariusias nuosėdas nufiltruojame į kitą kūginę kolbutę. Kolbutę, kurioje buvo virintas vanduo, du kartus praskalaujame distiliuotu vandeniu ir šį vandenį užpilame ant filtro ir įlašiname 4 lašus metiloranžo , titruojame 0,1N HCl tirpalu.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (591 žodžiai)
  • Evaldas
  • Vandens kietumas ir jo pašalinimas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Vandens kietumas ir jo pašalinimas (2). (2014 m. Rugpjūčio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-kietumas-ir-jo-pasalinimas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 00:04
×