Vandens kietumas ir jo pašalinimas


Pastovus vandens kietumas. Vandens kietumo nustatymas. Vandens kietumo salinimas. Vandens kietumas chemija. Pastovaus vandens kietumo salinimas. Vandens kietumo uzdaviniai. Vandens kietumo pašalinimas. Antra karta virintas vanduo. Reakcija virinant kieta vandeni. Vandens kietumo testas.

Vandens kietumas ir jo pašalinimas. Darbo tikslas: nustatyti ir įvertinti tiriamo vandens kietumą. Pastovaus vandens kietumo nustatymas. Karbonatinio vandens kietumo nustatymas. Bendro vandens kietumo nustatymas. Pirmą kartą filtruojant hcl vyksta reakcijos. Virinant vandenį. Antrą kartą filtruojant hcl. Išvados.

Darbo tikslas: nustatyti ir įvertinti tiriamo vandens kietumą. Pastovus vandens kietumas apskaičiuojamas taip: iš bendro vandens kietumo atimamas karlnmatinis kietumas? Į konusinę kolbutę įpilama matavimo kolbute tiksliai atmatuoto 100ml tiriamo vandens, lašinami 3-4lašai metiloranžo ir titnuojama 0,1n hci lirptalu, kol geltona spalva tampa oranžine. Tiksliai apskaičiuojamas titravimui sunaudotas hc1 tūris v

Matavimo kolbutc tiksliai atmatuojama 100ml tiriamo vandens, įpilama į švarią konusinę kolbutę užkemšama kamščiu, kuriame įstatytas šaldytuvas ir atsargiai virinama 20min. Virinant kalcio ir magnio hidrokarbonatai suskyla į karbonatus ir nusėda. Susidariusios nuosėdos nufiltruojamos. Kolbutė, kurioje buvo virinamas vanduo, du kartus praskalaujama distiliuotu vandeniu ir šis vanduo užpilamas ant filtro, į filtratą lašinanti 3-4 lašai metiloranžo ir titriuojama 0,1n hc1 tirpalu. Tiksliai atskaitomas titravimui sunaudotas hci tūris v2- šiuo atveju su druskos rūgštimi reaguoja vandenyje esančios šarminės medžiagos.

L konusinį kolbutę įpilama 100ml vandens, pridedama 5ml amoniakinio buferinio tirpalo, truputis indikatoriaus ir intensyviai maišant titruojama trilono b tirpalu, kol rausva spalva tampa mėlyna. Tiksliai atskaitomas sunaudoto trilono b tūris. Atlikę bandymus su tiriamu vandeniu nustatėme, kad musų vanduo yra 4,9mgekv/l. Žinant kad iki 4mgekv/l yra minkštas vanduo, o 8–12mgekv/l yra kietas vanduo. Darome išvadą, kad mūsų tiriamas vanduo yra pusiau kietas.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (251 žodžiai)
  • Martynas
  • Vandens kietumas ir jo pašalinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Vandens kietumas ir jo pašalinimas. (2012 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-kietumas-ir-jo-pasalinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 22:23
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo