Vandens kokybės gerinimo įrenginių projektavimas


Inžinerijos kursinis darbas.

Vandens kokybės gerinimo įrenginių projektavimas.


Šio kursinio projekto užduotis yra suprojektuoti vandens kokybės gerinimo įrenginius vandenvietei, kurie pakeistų žalio vandens, tekančio iš giluminių gręžinių kokybinius rodiklius iki geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalaujamų rodiklių. Neatitinkantį teisės aktų nustatytų reikalavimų geriamąjį vandenį draudžiama tiekti. Turi būti įrodyta, kad naudojamas griežtai ribotą laikotarpį toks vanduo nekels jokio pavojaus žmonių sveikatai. Pagrindinis geriamojo vandens šaltinis yra požeminis vanduo. Išimtiniais atvejais geriamajam vandeniui ruošti gali būti naudojamas paviršinių telkinių vanduo.

Vandentiekio tinkle bus įrengtas vandens bokštas. Jo paskirtis vandens suvartojimo netolygumams išlyginti. Gręžinio viršutinėje dalyje bus įrengta siurblinė - pusiau įgilinto tipo, dėl mažesnio šildymo tūrio ir patogesnis gręžinio kolonos sumontavimas ir išmontavimas.

Žinodami vandens kiekio poreikį ir būtiną vandens kiekio atsargą pagal tai nustatome projektuojamų vandens gerinimo įrenginių komplekso našumą. Būtina įvertinti, kad vandentiekis turi būti projektuojamas tokio patikimumo, kad atitiktų miesto arba konkretaus vandens vartotojo reikalavimus. Pagal vandens tiekimo patikimumą vandentiekiai būna trijų kategorijų.

Pirma kategorija – kai ūkiniams poreikiams leidžiama 30% sumažinti paskaičiuoto vandens tiekimą, gamybiniams poreikiams – iki ribos, nustatytos įmonės avarinio darbo grafiku; vandens tiekimo sumažinimas neturi tęstis ilgiau kaip 3 paras. Ilgesnis vandens tiekimo nutraukimas arba tiekimo sumažinimas leidžiamas iki 10 min. Laikotarpiui, kuris reikalingas atjungti sugedusius ir prijungti rezervinės sistemos elementus (įrengimus, armatūrą ir t.t )

Antra kategorija – leidžiamas tas pats vandens tiekimo sumažinimas, kaip ir 1 kategorijai. Vandens tiekimo sumažinimas neturi tęstis ilgiau kaip 10 parų. Ilgesnis vandens tiekimo nutraukimas arba tiekimo sumažinimas galimas tik tam laikotarpiui, kuris reikalingas sugedusiems ir rezerviniams elementams prijungti ir remontuoti, bet neilgiau nei 6 val.;

Trečioji kategorija - leidžiamas tas pats vandens tiekimo sumažinimas, kaip ir 1 kategorijai. Vandens tiekimo sumažinimasneturi tęstis ilgiau kaip 15 parų. Ilgesnis vandens tiekimo nutraukimas arba tiekimo sumažinimas leidžiamas remontui atlikti, bet neilgiau kaip 24 val.

Projektavimo metu, jei nėra tikslesnių duomenų, galima priimti, kad kai gyventojų skaičius daugiau 50 tūkst. žmonių, vandentiekis priskiriamas I kategorijai, kai gyventojų nuo 5 iki 50 tūkst. – II kategorijai, o kai mažiau 5 tūkst. – III kategorijai.

Tikrąjį vandens poreikį rodo dabartinis vandens suvartojimas. Būtina įvertinti perspektyvinį vandens poreikį. Jis gali keistis dėl vartotojų skaičiaus didėjimo, dėl gamybos ar paslaugų sektoriaus plėtimosi. Pastačius vandens kokybės gerinimo įrenginius galima prognozuoti padidėjusį vandens suvartojimą, nes bus tiekiamas geresnės kokybės vanduo.

Jei žinomi kelių metų suvartojamo vandens kiekiai, reikia atkreipti dėmesį į pagrindinius duomenis: minimalus vandens poreikis (, ); vidutinis metų vandens poreikis (, ); maksimalus vandens poreikis (, ). Remiantis šiais skaičiais galima rasti reikalingą vandens gerinimo įrenginių komplekso našumą.

Šiame kursiniame projekte bus skaičiuojama II kategorijos vandens patikimumo tiekimo sistema.

Įrenginių komplekso skaičiuojamasis našumas () apskaičiuojamas pagal formulę:

– koeficientas, įvertinantis vandentiekos objektų vandens poreikį saviems reikalams. Jis priklauso nuo vandens tiekimo ir gerinimo technologijos. Kai vandentiekos sistemą sudaro tik siurblinės, talpyklos ir geležies šalinimo įrenginiai su plovimo vandens antriniu panaudojimu, = 1,02. Kai sistema yra su požeminio vandens gerinimo įrenginiais, = 1,05. Kai sistema yra su požeminio vandens gerinimo įrenginiais, bet be antrinio vandens panaudojimo, = 1,07;

– didžiausias paros vandens kiekis, kuris turi būti patiektas vartotojams, ;

– gaisro gesinimo trukmė, val. Pagal priešgaisrinės saugos reikalavimus gaisro gesinimo trukmė – 3 val. Jei vandentiekis skirtas objektams, kurie yra I atsparumo ugniai laipsnio pastatuose, gaisro gesinimo trukmė gali būti 2 val. [3].

 • Inžinerija Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Rima
 • 36 puslapiai (5144 žodžiai)
 • Kolegija
 • Inžinerijos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 165 KB
 • Vandens kokybės gerinimo įrenginių projektavimas
  10 - 4 balsai (-ų)
Vandens kokybės gerinimo įrenginių projektavimas. (2016 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/vandens-kokybes-gerinimo-irenginiu-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:52