Vandens minkštinimas


Vandens minkštinimas. Vandens minkštinimo metodų klasifikavimas ir taikymo sritys. Katijonitinis vandens minkštinimo metodas. Reagentinis vandens minkštinimas. Reagentinio vandens minkštinimo technologija. Vandens minkštinimo kalkėmis technologinė schema. Technologiniai reagentinio vandens minkštinimo įrenginiai. Sūkurinio rektoriaus naudojamo skaidriam vandeniui minkštinti reagentais principinė schema. Katijonitinis vandens minkštinimas. Katijonitai.

Vandens minkštinimu vadinamas kietumą sudarančių kalcio ir magnio jonų šalinimas iš vandens. Dažniausiai naudojami reagentinis ir katijonitinis vandens minkštinimo metodai. Reagentinis minkštinimas pagrįstas tuo kad į minkštinamąjį vandenį įterpiama reagentų su surišančių jonus ir mažai tirpius kalcio ir magnio junginius.

Katijonitinis minkštinimas pagrįstas tuo kad minkštiname vandenyje esantys jonai vandenį košia pro grūdėtąsias katijonines medžiagas ekvivalentiškai keičiami katijono jonai.

Naudojant reagentus skiriami tokie minkštinimo būdai: kalkių, kalkių ir sodos, natrio šarmo, fosfatų ir bario. Kalkių būdas- taikomas karbonatiniam kietumui iš dalies sumažinti Kalkių ir sodos būdas: Į kalkintą minkštinimą vandenį dedama soda. Reakcijos metu šalinamas nekarbonatinis vandens kietumas. Natrio šarmas eikvojasi laisvajam CO2 neutralizuoti karbonatiniam ir magniniam kietumui šalinti. Fosfato būdas reikalauja pakaitinti vandenį iki 105-150 laipsnių. Fosfatavimas dėl reagento brangumo vienas naudojamas retai, dažniausiai papildomai minkštinti derinant su kalkių ir sodos būdu. Bario būdas taikomas derinant su kitais. Sulfatų kietumui šalinti į vandenį dedama bario karbonato ar bario hidroksido.

Vandens minkštėjimo procesą stabdo organinės priemaišos ir magnio druskos. Kuo didesnis šių priemaišų keikis tuo lėčiau susidaro ir iškrenta į nuosėdas kalcio karbonato ir magnio hidroksido nuosėdos. Procesą galima pagreitinti krekikliais.

  • Inžinerija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1507 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (582 žodžiai)
  • Vytautas
  • Vandens minkštinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vandens minkštinimas. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-minkstinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:40
×