Vandens panaudojimas ir tarša


Įvadas. Vanduo – gyvybės šaltinis. Vandens panaudojimas. Vandens išteklių panaudojimas pasaulyje. Vandens naudojimas Baltijos jūros baseine. Vandens naudojimas Lietuvoje. Tarša. Kaip sumažinti vandens taršą aplink save ? Išvada. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas – vanduo, jo naudojimas ir tarša.

Darbo tikslas išnagrinėti, kur labiausiai naudojami vandens ištekliai, ką daryti, kad vandens resursai nebemažėtų, ir kaip kovoti su vandens tarša.

Darbo uždaviniai:

Palyginti, kaip vandens ištekliai yra naudojami skirtingose pasaulio šalyse.

Išanalizuoti, kaip yra kovojama su vandens tarša.

Šiam savarankiškam darbui parengti buvo renkama medžiaga iš įvairių interneto prieigų, straipsnių ir literatūros šaltinių.

Vanduo- pagrindinis ląstelių energijos šaltinis.[1]

Vanduo- rišančioji ląstelių medžiaga.[1]

Vanduo suderina smegenų ir kūno funkcijas. [1]

Vandens naudojimas pasaulyje kinta kasmet ir kas mėnesį. Šie pokyčiai priklauso nuo daugelio fizinių, ekonominių, socialinių ir politinių veiksnių. Pastaraisiais metais daugelyje pasaulio vietų stebimi žymūs klimato pokyčiai, todėl kyla didesni potvyniai, vienuose regionuose iškrenta daugiau kritulių, kituose regionuose tęsiasi neįprastos sausros. Įvairių vandens ėmimo ir naudojimo variacijų nuspėjimas ateičiai yra pagrindinis vandens naudojimo prognozavimo tikslas.

Šiuo metu apie 57proc. bendro imamo vandens kiekio tenka Azijai, kurioje yra daugiausia drėkinamų žemių pasaulyje.

Pasauliniu mastu sunaudojama tik 61 proc. bendro imamo vandens. Likę 39 proc.- tai vandens nuostoliai, kurių didžiąją dalį sudaro garavimo nuostoliai. Prognozuojama, kad ateityje garavimas nuo vandens saugyklų dar padidins vandens nuostolius, kurie jau šiuo metu yra didesni negu vandens kiekis, sunaudojamas pramonei ir ūkio-buities reikmėms kartu.

Pasaulyje apie 66 proc. bendro vandens kiekio imama žemės ūkiui. Tačiau ateityje augs kitų naudotojų – pramonės ir komunalinio ūkio- imamo vandens kiekis. Iki 2025 m. žemės ūkis ims 1,3 karto vandens daugiau, pramonė- 1,5 karto, ūkio ir buities reikmėms bus paimta 1,8 karto daugiau vandens. [4]

Vandens naudojimo atskiruose žemynuose bei pagrindinėms ūkio šakoms tendencijos yra analogiškos vandens paėmimo tendencijoms.[4]

...Trūksta teksto dalies...( Atskirų poskyrių ar skirsnių apimtis turi būti ne mažesnė kaip 1 puslapis.)

Mūsų šalyje, skirtingai nei bendrai pasaulyje, didžioji dalis vandens išteklių naudojama energetikai- daugiau negu 90 proc. Paimamo vandens kiekis kasmet svyruoja daugiausia dėl kintančių energijos gamybos apimčių elektrinėse.

Nuo 2000m. iki 2003m. paimamo paviršinio vandens kiekis didėjo dėl suintensyvėjusio elektrinių darbo režimo, o nuo 2004m. pradėjo mažėti, ir 2005m. labai sumažėjo dėl Ignalinos AE pirmojo bloko uždarymo.

Pramonės įmonių gamybos procesuose ( produkcijos gamybai, žaliavos ir gaminių plovimui, įrenginių aušinimui) dažniausiai naudojamas techninės kokybės vanduo, o geriamasis vanduo tiekiamas tik ten, kur reikalingas būtent tokios kokybės vanduo, pvz.: dirbančiųjų reikmėms, maisto produktų gamybai ir t.t.[4]

  • Microsoft Word 530 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2623 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Vandens panaudojimas ir tarša
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vandens panaudojimas ir tarša. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-panaudojimas-ir-tarsa.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:17
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo