Vandens reikšmė gamtoje – nuo ląstelės iki biosferos


Vandens reikšmė gamtoje – nuo ląstelės iki biosferos. Vandens gausa. Vandens molėkulė H2o. Vandens būsenos. Vandens reikšmė gyvūnų ir prokariotų ląstelėms. Vandens reikšmė ląstelėms. Vandens reikšmė žmogaus organizmui. Vandens reikšmė augalams. Fotosintezė. Aušinimas. Transportavimas. Laikymas. Hidrosfera. Vandenynų srovės. Litosfera. Atmosfera. Vandens apytakos ratas. Išvados.

Vanduo – labiausiai paplitęs Žemėje junginys. Jis sudaro daugiau kaip pusę kiekvienos gyvosios būtybės masės. Vanduo dengia apie 70% žemės paviršiaus.

Vanduo yra svarbiausias aplinkos ekologinis veiksnys, nes be vandens negali egzistuoti jokia gyvybė. Su vandens dalyvavimu yra susiję visi pagrindiniai gyvybės procesai organizmuose.

Vanduo palaiko ląstelės formą lemia ląstelės stangrumą Vanduo yra geras tirpiklis, jame tirpsta beveik visi junginiai ląstelėse Dėl vandens ląstelė gali lengvai šalinti galutinius produktus.

Žmogaus organizmą sudaro apie 70% vandens Vanduo yra pagrindinis tirpiklis žmogaus organizme.

Vanduo yra reikalingas tam, kad palaikytų pastovias sąlygas žmogaus organizme (temperatūrą, pH, druskų koncentraciją).

Vanduo yra reikalingas visoms organizme vykstančioms hidrolizės reakcijoms.

Didžiausios vandenynų srovės neša šilumą nuo pusiaujo į šaltesnes biosferos dalis.

Biosferoje vanduo keliauja ratu, kaip parodyta paveiksle.

Matome, kad vanduo yra itin reikalingas visoms lastelėms bei visiems organizmams, nes be jo daugelis reakcijų negalėtų vykti. Taip pat vanduo yra reikalingas pastoviai organizmų aplinkai palaikyti, bei be jo daugelis medžiagų nebūtų ištirpusios mūsų organizme.

  • MS PowerPoint 5756 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (650 žodžiai)
  • Evelina
  • Vandens reikšmė gamtoje – nuo ląstelės iki biosferos
    10 - 10 balsai (-ų)
Vandens reikšmė gamtoje – nuo ląstelės iki biosferos. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-reiksme-gamtoje-nuo-lasteles-iki-biosferos.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 15:36
×