Vandens reikšmė mūsų organizmui


Įvadas. Vanduo – viena svarbiausių medžiagų organizmams Vandens svarba gyvybei. Reikšmė kraujotakai ir kūno temperatūrai. Nenorminis vandens naudojimas Dehidratacija. Overhidratacija. Išvados. Literatūra.


Išsiaiškinti , kodėl vanduo reikalingas gyvybei palaikyti, kuo jis svarbus žmogui ir kokios normos nesilaikymo pasekmės

Mūsų ląstelėse nuolatos vyksta gyvybei svarbiausia chemine reakcija – degimo arba kvėpavimo, kurios metu iš organinių anglies darinių išskiriama energija. Jos chemines formulės išsireiškimas pavaizduotas 2.1 paveikslėlyje. Abu reagentai yra atnešami į ląstelę per kraują. Jis sudarytas iš kraujo plazmos (kurios 91% sudaro vanduo) ir kraujo kūneliai (kuriuos vanduo sudaro apie 60% priklausomai nuo kūnelio tipo). Dėl deguonies ir gliukozės tirpumo vandenyje, smarkiai palengvinamas pernešimas medžiagų po organizmą Medžiagoms priartėjus prie kurios nors ląstelės, dėl medžiagų koncentracijų skirtumo (kraujyje ir ląstelės viduje) vyksta difuzija – dalelių koncentracijos išlyginimas skirtingose terpėse. Taip šie reagentai patenka į ląstelių vidų, o produktai su krauju nunešami toliau, kol pasiekus plaučius susidaręs anglies dioksidas iškvepiamas, o vanduo skystina plaučių gleivines (nors dalis irgi pašalinama). Dėl didelės savo savitosios šilumos, vanduo gali nemažai energijos absorbuoti be pastebėtinų temperatūros pakilimų, taip išlaikant visai stabilų organizmo darbą, neleidžiant jam perkaisti, jei atsiranda miniatiūrinių energijos perteklių. Sportuojant arba karštą vasaros dieną didesnis perteklius pašalinamas prakaitu. Vanduo (kartu išnešdamas ir organizmui nebereikalingų druskų) pro atsidariusias odos sporas patenka įšilęs į išorę ir garuodamas vėsina raumenis (virtimas garais vandeniui taip pat reikalauja daug energijos).

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1202 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mindaugas
  • Vandens reikšmė mūsų organizmui
    10 - 2 balsai (-ų)
Vandens reikšmė mūsų organizmui. (2016 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-reiksme-musu-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 09:32
×